PEGIDA nõuab Merkeli tagasiastumist

Maailm,
- Updated
pegida

Saksamaal tegutseva islamiseerumisvastase liikumise PEGIDA juht Tatjana Festerling nimetas kantsler Angela Merkelit “kõige ohtlikumaks naiseks Euroopas” ning nõudis tema tagasiastumist, vahendas BNS. Saksamaa idaosas Dresdenis toimunud meeleavaldusel ütles Festerling tuhandetele kogunenutele, et Merkeli põgenikepoliitika tulemusena on Saksamaast saanud “hiidlaager džunglis”.

Juunis Dresdeni linnapeavalimistel 10 protsendise toetuse kogunud Festerling nimetas Merkelit “vastutustundetuks” ja ütles, et kantsler on “Euroopa kõige ohtlikum naine”.

PEGIDA korraldab iganädalasi meeleavaldusi. Sel korral ütles Festerling, et Merkel keeldub sihipäraselt “Saksamaa piiride kaitsmisest”. Jaanuaris osales PEGIDA meeleavaldustel massimeedia sõnul kuni 25 000 inimest, viimastel nädalatel on neil osalenud kuni 10 000 inimest.

Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) toetus on langenud rekordilise migrantidetulva tõttu viimase kahe aasta madalaimale tasemele, näitas pühapäeval avaldatud küsitlus. Ajalehe Bild am Sonntag nädalaküsitluses langes CDU toetus kahe protsendi võrra 38 protsendini, mis on madalaim alates 2013. aasta septembri parlamendivalimistest.

48 protsenti sakslastest leiab, et Merkeli otsus avada Saksamaa sõjapõgenikele oli väär.

Küsitlus näitas toetuse kasvu erakondadele, kes pooldavad uste sulgemist põgenikele. Viimase nädalaga kasvas kuue protsendi võrra nii euroskeptilise Alternatiiv Saksamaale (AfD) kui ka liberaalse FDP toetus.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused