Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Petisest “pagulase” lugu: isegi varjupaigataotlejad imestavad soomlaste rumaluse üle

21.09.2019
Pagulasnaised Helsingis.
© UU

Soome MV Lehti avaldas loo Soome kodutust Matti Meikäläisest, kes otsustas hakata pagulaseks. Kogu lugu võiks pidada väljamõeldiseks, kui sama katset poleks tehtud ka Saksamaal ja sellest ka meedias kirjutatud.

Kui Meikäläinen luges pagulaskriisi alguses, millised soodustused on põgenikel, otsustas ta ise ka sellena esineda. Mees uuris raamatukogus põgenike lähteriikide tausta, Google kaudu pisut nende kodumaa keeli, et oskaks fraase öelda, viibis samas palju õues, et päevituda, pani siis kehvapoolsed riided selga ja sulandus ühte riiki saabunud pagulaste gruppi.

Meikäläinen viidi koos teiste varjupaigataotlejatega vastuvõtukeskusesse, kus ta väitis, et tal pole ühtegi dokumenti ning luges vigases inglise keeles ette oma legendi – keegi tema tausta ei kontrollinud.

Vastuvõtukeskuses anti pagulastele viis korda päevas süüa, neile pakuti kõikvõimalikke tasuta teenuseid pluss sada eurot kuus kulutusteks.

“See on luksus, kui kõik on tasuta ja te ei pea mitte millegi eest maksma. Siis mõistsin ma, kui absurdselt rumalad inimesed on Soomes, sest nägin, kuidas Soome toimib kogu maailma sotsiaalagentuurina,” ütleb Meikäläinen. “Ja pole ime, et välismaised noored mehed kogu maailmast tulevad kogu eluks Soome sotsiaaltoetuste peale elama ja keegi ei tee kunagi tööd.”

Mehe sõnul imestasid pagulased ise ka, et kuidas kõik nii lihtne on – peaaegu kõik vastuvõtukeskuse varjupaigataotlejad leidsid, et soomlased on kõige rumalam rahvas maailmas.

“Soomlased hääletavad parteide poolt, mis lubavad ükskõik millistel kuritegelikel terroristidel ja elatusallikata pagulasel ükskõik millisest maailma nurgast tulla ilma dokumentideta Soome ja elada seal kogu oma elu,” ütleb “uuspagulane”.

Edasi kirjeldab ta, kuidas talle anti kallis korter Helsingis, see sisustati täiuslikult, maksti kinni kõik kommunaalkulud, anti piisavalt raha kulutusteks ja pakuti ka võimalust kodumaale puhkama sõita. Mees ise ütleb, et ainuüksi sisseseadmiskulud tema peale ulatusid kõvasti üle 5000 euro, kuid on ka poole suuremaid numbreid olnud.

“Ma pole ainus põline soomlane, kes on niimoodi riiki petnud, neid on veel paarsada. Kogu süsteem õpetab kõiki välismaalasi elama kogu elu sotsiaalsete hüvede abil ja mitte mingit tööd tegema. See süsteem on töötanud 30 aastat ja pole kunagi muutunud. Nii et ükski erakond pole selle vastu midagi teinud,” väidab Meikäläinen.

Mees väidab, et rääkis loo selleks, et rohkem inimesi ärkaks, sest Soome tegevus avatud piiridel on nii absurdne, et seda ei saa sõnadega kirjeldadagi. Tema sõnul arvavad paljud, et kui Soome riigil raha otsa saab, siis lõpeb ka poputamine.

“Ei lõpe, sest riik saab alati rohkem maksustada, rohkem kärpida ja rohkem laenata. Kogu vajaminev raha võetakse põliselanikelt pidevate kärbete ja maksutõusudega ning kantakse üle sotsiaaltoetustest elavatele välismaalastele. See on nii olnud vähemalt 30 aastat,” lisab Meikäläinen.

Kõik kulutused pagulastele, varjupaigataotlejatele ja ebaseaduslikult riigis viibijatele, perekondade taasühendamine ja sotsiaaltoetused lähevad Soomele väidetavalt maksma 15 miljardit eurot aastas. Summa jagatakse riigi ja omavalitsuste vahel vahekorras 60–40.

Lisaks võtavad omavalitsused ja riik rohkem võlgu ning 20–30% laenudest läheb sisserändekulude katmiseks. Just nendel põhjustel tõstetakse pidevalt riiklikke makse, tehakse kärpeid, võetakse pidevalt laenu.

“Mitmekultuurilisuse kulud kasvavad pidevalt ja seetõttu püsib probleem seni, kuni piirid on avatud ja iga välismaalane võib tulla Soome ükskõik kust, ilma dokumentideta, et elada kogu elu sotsiaaltoetustel,” lõpetab Meikäläinen, kes lubab kogu oma loost ka raamatu kirjutada.

Kogu Soome praktika on täis juhtumeid sellest, kuidas pagulased riiki petavad, oma “ohtlikul” kodumaal pikki puhkusi veedavad ja sotsiaalsüsteemi vabalt kurnavad, olles ise ülbelt kriitilised süsteemi vastu, mis seda lubab. Lisaks on Soomes suureks probleemiks sisserändajate kuritegevus ja nüüdseks on alguse saanud ka terrorism.

Allikas: MV Lehti