Pettunud itaallased langetavad Euroopa Liidu tähelippe

Maailm,
- Updated

Üha enam itaallasi on pettunud Euroopa Liidus, sest praeguse koroonaviiruse pandeemiaga tegelemisel ei ole EL suutnud pakkuda itaallastele sisuliselt mingit abi ega toetust.

Sotsiaalmeedias levivad videod, kus võib näha, kuidas Vahemeremaade inimesed võtavad maha Euroopa Liidu lippe ja asendavad neid Vene ja Hiina lippudega. Seda tehakse, kuna Venemaa ja Hiina on toimetanud Itaaliasse meditsiinivarustust, samas kui EL-i reaktsioone Itaalias toimuvale kritiseeritakse ägedalt. Isegi New York Times kirjutas kriitilise artikli, milles süüdistas Saksamaad – EL-i üht eestvedajat – teiste liikmesriikide mitte abistamises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näiteks takistas Saksamaa märtsi lõpus meditsiinitarvikute vedamist Šveitsi ja Austriasse. Austria kantsler Sebastian Kurz oli Saksamaa tegevuse peale tõsiselt pahane: „Me ei peaks tegelema tervelt kaks nädalat ainult sellega, et rekad juba makstud ja hädasti vajaminevate kaitsemaskidega on kinni Saksamaa piiril.“

Itaalias aga asendas Saadikutekoja liige Fabio Rampeli Itaalia parlamendis Euroopa Liidu lipu Itaalia rahvuslipu vastu. Isegi vasakpoolne peaminister Giuseppe Conte on EL-i liidreid hoiatanud ja öelnud, et nood on tegemas traagiliste tagajärgedega vigu. Ühtlasi rõhutas Conte, et Itaalia on hädas ega saa enam lubada endale otsustega viivitamist.

Allikas: Reaction grows against EU in Italy as politicians start to remove bloc’s flags

6 commentsOn Pettunud itaallased langetavad Euroopa Liidu tähelippe

 • Avatar

  See on ikkagi hirmust põhjustatud käitumine. Alla 5% hukkunuid ja tegutseme nagu oleks 5% ellujäänuid. Ajuviirus? Või on asi rahas? Mis?

 • Avatar
  Aleksander

  Antud olukorras näitas Itaalia (muide ka Hispaania) ennast mõtetu riigina. Kes tegi? Ise tegi. ja nüüd peab keegi turakaid, kes aitasid kaasa viiruse levikule (sh. ka Eestis, Saaremaal) poputama hakkama.

 • Avatar

  ja siit kysimus… kui venemaa ka eestisse tooks meditsiinivarustuse abipaketi, kas on kohustuslik sellest keelduda? Ning ikka seet6ttu et USA kui ka EU oma poliitkorrekt-perverssuste jonniga?

  • Avatar

   See on tõesti väga huvitav küsimus. Kas EKRE on valmis lubama Vene sõjaväge Eesti pinnale?

   Üldisemalt ei saa ma praegu aru, mis asja EKRE täpsemalt ajab. Praeguses kontekstis ei olda rahul sellega, et EL ei ole Euroopa Ühendriigid? Või kasutatakse juhuslikku võimalust meelestada inimesi EL vastu, jättes targu mainimata, et vastasel juhul me oleksime maailmas täiesti üksi oma muredega? Või valmistatakse Eesti inimest ette tervitama Vene vägede sissesõitu?

 • Avatar

  Milla see Eestis nomriks saab ehk millal ISESEIVUB Eesti Riik??? Kolmandat korda!!!
  Kuni siin kehtivad EU seadused ja käibel on välismaiste ERAPANKADE “raha/lepalehed” ei ole riik iseseisev.

 • Avatar

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused