Pew uuring näitab, et jaapanlased ei toeta immigratsiooni üldse ja ka USA soovib seda oluliselt vähendada

Maailm,
©Vabakasutus
Paadiimmigrandid teel Sitsiilia poole

Pew Research Center viis läbi uuringu, millest selgus, et suur osa jaapanlastest soovib Jaapani range immigratsioonipoliitika jätkumist, kuid selle olulist piiramist soovitakse ka USA-s.

Jaapanis on neto-migratsioon aastas nullilähedane ning välismaise päritoluga elanikud moodustavad rahvastikust vähem kui 2%. See tähendab, et 127 miljoniga riigis on enam kui 98% elanikest sünnijärgsed jaapanlased. Ning ehkki Jaapani immigratsiooni on püütud globaalselt igatepidi hoogustada, leiab 58% jaapanlastest, et senine range migratsioonipoliitika peab jätkuma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vähem kui 25% jaapanlastest soovib immigratsiooni elavnemist ja 13% leiab, et Jaapan peaks lõpetama isegi nende väheste immigrantide vastuvõtmise, keda seni on riiki lubatud.

Samas arvab 75% jaapanlastest, et immigrandid on valmis võtma üle nende kombed ja eluviisi. 60% leiab, et Jaapanisse saabuvad immigrandid (kes on peamiselt pärit Lõuna-Koreast ja Hiinast) ei too endaga kaasa terrorismi. 59% usub isegi, et immigrandid muudavad jaapanlased tugevamaks ja 52% leiab, et immigrandid ei pane toime rohkem kuritegusid kui jaapanlased ise.

Jaapani olukord erineb kardinaalselt näiteks USA-st, kuhu jõuab aastas 1,5 miljonit illegaalset immigranti täiesti teistsuguse kultuurilise taustaga riikidest.

USA valijad on andnud märku, et soovivad moratooriumi immigratsioonile, kuna see on jõudnud täiesti enneolematule tasemele. Aprillis läbiviidud Harvard/Harris Poll uuringu kohaselt ütles kaks kolmest valijast, et toetab president Trumpi plaani vähendada legaalset immigratsiooni vähemalt 500 000-ni aastas.

Jaanuaris näitas sama uuringufirma küsitlus, et üha rohkem ameeriklasi eelistaks praegusele immigratsioonile null-immigratsiooni. Immigratsiooni moratooriumi toetasid kõige enam aga just mustanahalised ameeriklased.

Vastajad tõid ühtlasi välja, et massiline immigratsioon on viinud välismaalaste halva assimileerumiseni USA-s. Lisaks leiavad enam kui pooled mustanahalised ameeriklased, et immigratsioon on muutnud elu nende kogukonnas halvemaks.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused