PISA test näitab, et Lääne-Euroopa koolides on immigrantide õpitase kohalikega võrreldes oluliselt kehvem

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Süürlased Saksamaale kutsunud Angela Merkel koos põgenike lastega.

Hiljutised PISA testi tulemused tõid Eestisse häid uudised, kuid mitmes Lääne-Euroopa riigis sai taas kinnitust tõsiasi, et immigrandid saavad koolis palju halvemini hakkama kui konkreetses riigis sündinud lapsed.

Seda näitasid tulemused mitmes riigis, muuhulgas ka Austrias ning Saksamaal. Lisaks leidis kinnitust, et 20% Saksamaal elavatest 15-aastastest immigrantidest oskab vaevalt lugeda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Austria leht Kronen Zeitung kirjutab, et alates 2000. aastast on immigrantidest kooliõpilaste osakaal kasvanud 11 protsendilt 23 protsendini (2019). Selle 19 aasta jooksul on migratsioonitaustaga lapsed näidanud testides kogu aeg halvemaid tulemusi kui Austrias sündinud lapsed. 2015. aasta migratsioonikriisist alates on vahe olnud PISA testides pidevalt 63 punkti, mis on üks suurimaid lõhesid kohalike ja immigrantide laste tulemuste vahel Euroopas.

Kõige suurem on lõhe Soomes: 92 punkti ja Rootsis 83 punkti. Samas on Soome üldised PISA testi tulemused endiselt väga kõrged, Eesti järel teine tulemus.

Ka Saksamaal on kohalike ja immigrantide õpitulemuste lõhe umbes sama nagu Austrias, kus haridus on mitmes valdkonnas teinud suure allakäigu ja 20% Saksamaal elavatest 15-aastastest immigrantidest ei oska lugeda isegi algkoolilaste tasemel.

Haridusteadlase Olaf Kölleri sõnul on asi naljast kaugel. „Niinimetatud riskigrupp, 15-aastased, kes ei oska kirjutada ega tunne arve, on endiselt 21%.“

Saksamaa õpilastelt küsiti ka nende lugemisharjumuste kohta ning ainult veerand vastanutest ütles, et nad loevad ka oma huvist, samas kui 34% pidas lugemist ajaraiskamiseks.

Immigrantidest laste integreerimine on Saksamaal edenenud väga raskelt. Spetsialistide sõnul on õppekvaliteet koolides tugevalt langenud ja seda saksa keelt korralikult mittekõnelevate õpilaste üha suureneva arvu tõttu.

Allikad: Kronen Zeitung, Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused