Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põgenikekriis La Manche`i väinas – kas Euroopa peab seda normaalseks?

-
17.08.2020
Migrandid otsimas pääsu Eurotunnelisse – juba see, et neil lastakse üldse sinna koonduda, näitab Euroopa seaduste nõrkust.
© Scanpix

Alljärgnev uudis näitab, kuidas migrandilembeline Lääne-Euroopa on rändekriisi juba selle algusest peale käest lasknud ja seadustele vilistavad migrandid teevad kontinendil sisuliselt, mida ise tahavad.

Kõnealune kriis ei toimu enam EL-i välispiiril ehk Vahemerel, vaid Euroopa sees – tegelikult on La Manche`i väin nüüd küll EL-i välispiir, kuid tegu on lahkujate, mitte sisenejatega, õigemini küll läbikäijatega.

Tasub märkida, et Brexitiga pole siin mingit erilist pistmist, üle-väina-migratsioon käis juba ammu enne eraldumist – pigem seisneb põhjus selles, et Suurbritannia on tugevalt islamiseerunud ja multikultuurseks muutunud, mis toob sinna aina uusi migrante.

Prantsuse võimud päästsid laupäeval La Manche´il 31 ebaseaduslikku sisserändajat, kes üritasid jõuda väikeste paatidega Suurbritanniasse.

Prantsuse mereväe patrull päästis Wissanti lahes neljalt paadilt 31 migranti, teiste seas neli last. Neli Sudaani päritolu migranti vajas arstiabi. Reedel päästsid Prantsuse võimud Inglise kanalist 38 migranti.

Parempoolse Konservatiivse Partei juhitav valitsus on suurendanud survet Prantsusmaale, et viimased takistaksid tõhusamalt migrantide rännet Briti vetesse.

Prantsuse sadamalinna Calais’ linnapea ütles neljapäeval Briti peaministrile Boris Johnsonile, et viimane maha rahuneks ja muudaks strateegiat Prantsusmaalt tulevate migrantidega tegelemisel.

Briti siseministeerium on esitanud ametliku palve mereväelt abi saamiseks, aga selle plaani vastaste sõnul võib sõjaväe sekkumine ohtlikuks saada ja õiguslikke probleeme tekitada.

Ajalehe Sunday Telegraph teatel on ametnikel kavas hakata kasutama mereväe ja piirivalve aluseid migrantide väinalt üles korjamiseks, et viia nad otse tagasi Põhja-Prantsusmaale.

See nõuab Prantsusmaa osalust, aga lehe andmetel küsib Pariis Londonilt patrullide rahastamiseks 30 miljonit naela (38 miljonit eurot). Prantsuse valitsus on keeldunud rahast rääkimast, kuid kinnitab, et ühise plaani koostamisega ollakse lõpusirgel.

Prantsuse võimud on alates 1. jaanuarist kinni pidanud vähemalt 810 üle väina Inglismaale teele asutanud migrandi.

Prantsuse siseministeeriumi sõnul on tänavu jaanuarist juulini peatatud viis korda rohkem väinaületajaid kui eelmisel aastal samas ajavahemikus.

Briti uudisteagentuuri PA analüüsi põhjal on aga rohkem kui 4100 inimesel õnnestunud tänavu Inglismaale jõuda.

Mida sellest uudisest veel teada saab? Esiteks – Lääne-Euroopa ei kontrolli üldse migratsiooniprotsesse, need on lastud iseeneseslikku voolu. Võimalik, et EL kasutab La Manche`i paadipõgenikke brittidele kätte maksmiseks eraldumise eest.

Teiseks – Lääne-Euroopa ei suuda kogu oma migratsioonilembuses sadadele tuhandetele oma ühiskonnas kohta leida, mida näitasid ka pandeemia aegu selgunud faktid tuhandete inimeste sisulisest orjatööst Lõuna-Itaalias põllumajanduses, Saksa tapamajades ning mujalgi, pluss veel kümned migrandilaagrid Kreekas, Prantsusmaal ja teistes maades.

Kolmandaks – EL ei kavatse midagi ette võtta, et lõpetada ebaseaduslik migratsioon, mis on juba ammu normaalse elu Euroopas pea peale keeranud. Nii jätkab Lääne-Euroopa hukutavat rahvasterände soosimist – muidu oleks rändeteed juba ammugi suletud. Sellises olukorras ei tohi liikmesriigid Brüsselile usaldada mingeid ränderegulatsioone. (AFP-AP-BNS-UU)