Põhjamaade ajakirjanikud hoiatavad sõnavabadust piirava rändepakti eest

Maailm,
- Updated
©UU
Rändepakt ja rahvusriigivaenulik Euroopa Liit koos oleks Vana Maailma hukk.

Rändepakti puhul on räägitud sellest, et lepe sunnib riike migrante vastu võtma ja seadusandlust nende järgi ümber kujundama, vähem on räägitud sellest, et meedia peaks rändepakti kohaselt migratsioonist vaid heas võtmes kirjutama.

“Uusi Suomi” kirjutab “Svenska Dagbladet’ile” viidates, et Rootsi ajakirjanike liit hoiatab ÜRO migratsioonilepingu eest. Rootsis ja Norras on lepingut uuritud sõnavabaduse seisukohast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väljaanne vahendab Rootsi ajakirjanike liidu esimehe Jonas Nordlingi arvamust, et ÜRO migratsioonilepe ohustab sõnavabadust ja ahendab tuntavalt pressi õigusi.

Lepinguga kohustatakse riigiametnikke jälgima, et riik ei toetataks massimigratsiooni kritiseerivaid väljaandeid. Nordlingi sõnul viib see struktuuride loomiseni, mis hakkavad otsustama, kas meedia toimib õigesti või mitte.

Norra ajakirjanike liit aga nimetab migratsioonilepingut otseselt vaba ajakirjanduse suhtes vaenulikuks ja on seetõttu lepingu vastu. Soome ajakirjanike liit ei ole ÜRO migratsioonilepingu osas veel seisukohta võtnud.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused