Põhjanaabrite juures muutub aina ebaturvalisemaks: migrantide jõuguvägistamistele lisandusid rünnakud bussides

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Nagu mujalgi Euroopas on ka Soomes varjupaiga taotlejad elujõus (sõja)mehed.

Alles levisid uudised välismaalastest jõukude vägistamistest Oulus ja mitmel pool mujal Soomes, nüüd aga on lisandunud teated varjupaigataotlejate katsetest tekitada ohvriterohkeid bussiavariisid.

Kaks võõrpäritolu meest üritasid kahes erinevas juhtumis bussijuhi käest rooli haarata ja sõidukit teelt välja keerata, vahendavad Helsingin Sanomat, YLE, MTV ja eestinen.fi. Juhtumid leidsid aset Soome eri paigus.

Kahtlusaluste kohta on teada vaid seda, et tegemist on 30. eluaastates meestega ning kumbki neist pole rahvuselt soomlane, kirjutab Õhtuleht. MTV andmetel keeldus siseminister Kai Mykkänen kommenteerimast meedias levinud väidet, et tegu oli varjupaigataotlejatega, kelle taotlused tagasi lükati.

Siseminister ütles, et pole veel teada, kas need kuriteod on üksteisega seotud. Ta lisas, et terrorismi motiive ei saa välistada, kuid kuna Soomes hetkel ligi 9000 turvapaigaõigusest ilma jäänud pagulast, siis välistatud pole mitte miski. “See on täiesti ennekuulmatu tegu. Õnneks ei saanud reisijad füüsilist kahju. See ei tohiks muutuda levinumaks,” sõnas Mykkänen.

Eestinen.fi kirjutab MTV-le viidates, et ühe rünnaku puhul Loimaa bussijaamas oli bussi kiirus väike, buss sõitis vastu teist autot, aga keegi vigastada ei saanud. Teisel juhul oli bussi kiirus ligi 80 km/h ja see olukord oleks võinud kurvalt lõppeda, kui Helsingist Oulusse teel olnud bussis poleks reisijad vahele läinud. Bussis oli ligi 15 inimest.

Soome on migrante väga kergekäeliselt vastu võtnud ja seetõttu on julgeolekuolukord riigis väga ebaturvaliseks muutunud. Need lood aga on väga hoiatavad rändepakti valguses – Eesti inimesed, kas te ei näe, et migrantidega kaasa tulnud terrorism ja vägivald on vaid laevasõidu kaugusel Soomes juba kohal!?

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused