Põletav ülemaailmne probleem: abirahad vaestele riikidele varastatakse lihtsalt ära

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Toiduabi jagamine Somaalia põgenikelaagris. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et Maailmapanga raportis “Elite Capture of Foreign Aid” võeti vaatluse alla 22 riigile antud abiraha ning leiti, et umbes kuuendik sellest abirahast jõudis lõpuks hoopis maksuparadiisidesse.

“Euroopa Liidu Kontrollikoja auditi järgi varastatakse EL-i poolt Aafrika riikidele antud abirahast ära lausa 60-70%. Enam kui pool! Selle asemel, et kontrollida raha kasutamist ja jõudmist abivajajateni, mis iseenesest tõstaks nende saadavad summad enam kui kahekordseks, räägitakse Brüsselis vaid vajadusest üha enam suurendada antavat abi. Kas selleks, et ebademokraatlikud paariariigid ja nende korrumpeerunud juhid saaks veelgi enam eurooplaste ja abi vajavate inimeste tagant varastada, relvi osta ja üha uusi hädaorge juurde luua?” küsib Henn Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selliseid uuringutulemusi on varemgi avaldatud ja on selgunud, et ka ÜRO abist läheb 30-40% puhtalt maailmaorganisatsiooni enda tegevuse rahastamiseks ehk see raha, mis peaks konkreetse abina jõudma konkreetsete inimesteni, läheb hoopis ÜRO kohapealsete missioonide endi tegevuse rahastamiseks.

Aastate eest kirjutas Taani ajakirjandus sellest, kuidas riik soovis liigsed viljavarud Aafrika riikidele ära kinkida, kuid siis selgus, et tasuta antava abi eest tuleb lisaks välja käia viljakoguse väärtusega võrdne summa – selleks, et toimetada vili laevaga Aafrikasse, sealt raudtee ja veoautodega abivajajateni, seejuures tagada veel kaitse sõjapealikute eest ning kui lõpuks see abi jõuaks Saheli piirkonda, suletaks see korruptiivsete võimumeeste kontrollitavatesse ladudesse.

Nii töötabki maailm kehvematele riikidele abi pakkudes suuresti tühja – lisaks neile saadetavale humanitaarabile on vaja, et ka sealsed ühiskonnad näeksid vaeva riikide normaliseerimiseks ja kaasajastamiseks, ega põgeneks arenenud riikidesse, kuhu nad toovad oma probleemid üle.

2 commentsOn Põletav ülemaailmne probleem: abirahad vaestele riikidele varastatakse lihtsalt ära

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Porozenko proua pani ka 90% abirahadest tuuri aga ikkagi me püüame veel sinna toppida !

  • Avatar
    Leo Viller

    Niikaua, kuni rõhuv osa aafriklasi aru ei saa, et demokraatia on surve ( st vägivalla ) avaldamine oma suguharupealikkudest ” eliidile “, pole tarvis neile ka mitte mingisugust abi anda

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused