Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poliitikud räägivad sündmustest rumalusi, meedia vahendab

30.08.2021
Kuigi poliitikud räägivad kurjategijatest, on Nigeerias käimas ususõda.
© Scanpix

Mitmed meediauudised jätavad kummalise mulje, sest neis sisalduv ei tundu kuidagi reaalsusega kooskõlas olevat.

AFP kirjutab: “Nigeeria president Muhammadu Buhari kutsus pärast kümneid ohvreid nõudnud vägivallalainet riigi keskosas Josis piirkonna kristlaste ja moslemite kogukondi ühtsusele ja pingelõdvendusele. Moslemite ja kristlaste vahel on minevikus esinenud piirkonnas kokkupõrkeid, kuid kohalike võimude sõnul ei ole hiljutine vägivald usuline, vaid tegu on kuritegelike jõukude rünnakutega.”

Kes veidi on NIgeeria sündmusi jälginud, see teab, et kristlaste ja moslemite vaheline vaen on seal väga sügav, olles võtnud kodusõja mõõtmed, ning Nigeeriast on võrsunud veriseimaks islamirühmituseks peetav Boko Haram. Väide, et hiljutine rünnak moslemite bussile ja kristlaste külale on kurjategijate töö, mitte usulisest vaenust tingitud, on pehmelt öeldes kummaline.

Sama lolli mängimine toimub ka Rootsis, kus plahvatused ja tulistamised on võtnud enneolematud mõõtmed, kuid riigivõim räägib vaid kuritegevusest, seostamata seda sisserände ning eriti Lähis-Ida klannide võitlusega mõjuvõimu pärast.

Seoses rünnakutega Kabuli lennujaama vastu hakkasid lääneriikide liidrid taas rääkimata rünnakute argpükslikkusest, mis on omamoodi müüt. Enesetapurünnakud on jõhkrad, võikad ja ebainimlikud, aga mitte argpükslikud – argpüks ennast pommiga õhku laskma ei läheks. Tegu on fanaatikutega.

Meedia paneb ilmselt lihtsalt sõnad kirja, nende sisule mõtlemata – ammugi ei mõtle sellele neid sõnu välja öelnud poliitikud.