Põlissoomlased jätkavad tähelendu – nad on populaarseim erakond, keda toetab iga viies soomlane

Maailm,
©EPA/Scanpix
Põlissoomlased on Jussi Halla-aho juhtimisel teinud tõelise tähelennu.

Ajalehe Helsingin Sanomat tellitud arvamusküsitluse kohaselt on erakonna Põlissoomlased toetus tõusnud üle 20 protsendi, mis annab Soome parteide edetabelis kindla esikoha.

Kantar TNS-i uuringu kohaselt toetas Põlissoomlasi juulis 20,7 protsenti valijatest. Seda on 1,5 protsendipunkti rohkem kui juunis, märkis HS.

Teisel kohal on 16,7 protsendiga paremtsentristlik opositsioonipartei Koonderakond. Partei toetus on eelneva uuringuga võrreldes 0,6 protsendipunkti võrra langenud.

Eelmisel kuul teisel kohal olnud peaminister Antti Rinne sotsiaaldemokraadid (SDP) on nüüd 16,5 protsendiga kolmandal kohal. SDP toetus on eelnevaga võrreldes langenud ühe protsendipunkti võrra.

Põlissoomlaste populaarsuse taga on ilmselt see, et soomlased on ära näinud multikultuursuse hukutava olemuse ning mürkrohelise saamine sotside valitsusse on riigi suunanud äärmuslikule vasakpoolsele arenguteele.

Allikas: ERR

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused