Põlissoomlased kavandavad arupärimist Soome julgeolekuolukorra halvenemise kohta

Maailm,
©Reuters/Scanpix

Põlissoomlaste erakond kutsub teisi opositsiooniparteisid toetama arupärimist valitsuse julgeolekupoliitika ja kodanike turvalisuse küsimuses.

Põlissoomlaste parlamendirühma esimees Leena Meri rõhutas avalduses, et julgeolek on valitsuse kõige tähtsam ülesanne. Kui valitsus ei suuda kodanike igapäevaelus kaitsta, tuleb tal tagasi astuda.

“Turu terrorijuhtumi järel lubas valitsus karmistada valvet varjupaigataotlejate üle ja kaitsta kodanikke. Midagi konkreetset ei ole tehtud. Valitsuse suutmatus asüülipoliitikas on toonud olukorra, kus ühiskonna rahu on tõelises ohus,” ütles Meri.

Arupärimistaotluses osutatakse nii Oulu vägistamisjuhtumitele kui Turu terrorirünnakule. Põlissoomlased on seisukohal, et varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud inimesed suurendavad ühiskonna ebastabiilsust, vahendab BNS.

Arupärimist peab toetama vähemalt 20 parlamendiliiget, põlissoomlasi on Eduskunnas 17.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused