Põlissoomlased on endiselt erakondade toetuse edetabeli tipus

Maailm,
©UUed Uudised
Soome rahvuslaste tõrvikurongkäik Iseseisvuspäeval.

Soome erakondade toetus tundub olema viimastel kuudel stabiliseerunud, edetabeli tipus on endiselt Põlissoomlased, selgus ajalehe Helsingin Sanomat tellitud uue küsitluse tulemustest.

Põlissoomlaste toetus on praegu 22,8 protsenti. Teisel kohal jätkab suurim opositsioonipartei Koonderakond (Kokoomus) 17,5 protsendiga.

Peaminister Sanna Marini sotsiaaldemokraatide populaarsus on sama kui detsembris, neid toetab 15,1 protsenti vastanutest.

Neljandal kohal on rohelised 12,8 protsendiga ja viiendal positsioonil Keskerakond 11,5 protsendiga. Keskerakonna toetus on detsembriga võrreldes kasvanud 0,4 protsendipunkti.

Vasakliidu, Soome Rootsi Rahvapartei ja kristlike demokraatide toetus on veidi kahanenud ning on nüüd vastavalt 8,3, 4,3 ja 3,9 protsenti. Erakonda Liike Nyt toetab 1,7 protsenti vastanutest. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused