Põlissoomlased on jätkuvalt põhjanaabrite populaarseim erakond – neid toetab 24,3% küsitletutest

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Soome iseseisvuspäeval.

Põlissoomlaste erakond jätkab Soomes poliitmaastikul tõusujoones ja on praktiliselt saanud neljandiku soomlaste toetuse.

Teisel kohal on opositsioonile Koonderakond 19,3 protsendiga ja neljas sotsiaaldemokraatide peaministripartei 14,9 protsendiga. Järgnevad Keskerakond ja rohelised 12 protsendiga. Kuuendal ja seitsmendal kohal on samuti valitsusse kuuluvad Vasakliit ja Rootsi Rahvapartei.

Soome sotsid on küll tõusnud, nüüd aga on raskustes Soome rohelised, kes kaotavad oma toetust nii vasakule – sotsiaaldemokraatidele ja Vasakliidule – kui ka paremale Koonderakonnale ja pisut ka maakeskparteile.

Kuigi toetusuuringu läbi viinud Taloustutkimus Oy uuringujuht Tuomo Turja märgib, et Põlissoomlased olevat lage saavutamas, võib arvata, et mürkroheliste ja padupunaste vasakvalitsus suudab oma radikaalsete ettevõtmistega immigratsiooni või kliimavõitluse osas veel paljusid soomlasi konservatiive toetama panna. (ERR-UU)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused