Põlissoomlased tahavad Rootsist saabuva immigratsiooni peatada

Maailm,
- Updated
Finland_Flag

Kontrollimatu immigrantide sissevool Soome ei ole kellegi huvides ja Soome peaks Rootsist saabuvad sisserändajad tagasi saatma, teatas Põlissoomlaste parlamendifraktsioon. Põlissoomlased nõuavad Soome rahvusringhäälingu Yle sõnul, et Rootsi kaudu Soome saabuvad asüülitaotlejad tuleks piirilt tagasi saata.

Fraktsiooni esimees Sampo Terho ütles, et Euroopa Liidu ühine immigratsioonipoliitika ei toimi enam ning Dublini reeglitest on loobutud.

“On aeg tõsiasju tunnistada ja tööle asuda,” ütles Terho. “Rootsi kaudu Soome pääseda üritavad asüülitaotlejad tuleb tagasi saata ja soovitada neil taotleda asüüli selles Schengeni ruumi riigis, kuhu nad esimesena saabusid.”

Põlissoomlaste fraktsioon lisas, et Soome peab jagama rändekriisis vastutust, kuid riik täidab selle põgenikekvootidega.

Põlissoomlased kuuluvad koos Koonderakonna ja Keskerakonnaga Soome valitsusse.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused