Põlissoomlased tõusid Soomes toetuselt kolmandaks erakonnaks

Maailm,
- Updated
©UU
EKRE mehed koos Põlissoomlaste liidri Jussi Halla-Ahoga.

Tundub, et Põlissoomlased kordavad hõimurahva juures EKRE edulugu.

Põlissoomlaste toetus on kasvanud parlamendi- ja Euroopa Parlamendi valimiste eel 15,1 protsendini, mis kergitas ta Soomes erakondade pingereas toetuselt kolmandaks, selgus reedel Soome ringhäälingus Yle avaldatud küsitlusest.

Põlissoomlaste toetus tõusis kuuga 1,8 protsendipunkti ning sellest piisas, et minna mööda senisest peaministriparteist Keskerakonnast, kuigi viimase toetus kerkis 0,3 protsendipunkti 14,4 protsendile.

Küsitluse teostanud firma Taloustutkimus uuringujuhi Tuomo Turja sõnul on Põlissoomlaste toetus kasvanud nn uinunute erakonna arvelt. “Põlissoomlased saavad nüüd varasemast rohkem toetajaid nende seast, kes ei oska või ei taha öelda, mis erakonna poolt nad 2015. aastal hääletasid.”

Põlissoomlaste haardeulatuses on ka hiljuti lagunenud valitsuses olnud ja toetustabelis teisel kohal jätkav Koonderakond, kelle toetus langes kuuga 0,4 protsendipunkti 15,8 protsendile.

Kaugel esikohal jätkab Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP), kelle toetus langes 1,2 protsendipunkti 20,1 protsendile.

Üheksas on Sinine Tulevik, mille toetus langes 0,9 protsendipunkti 0,9 protsendile. Soomlased valivad oma parlamenti 14. aprillil ja europarlamendi saadikuid 26. mail.

Allikas: STT-BNS

Täiendatud EKRE Soome osakonna liikme Paul Oja kommentaariga!

“Iltalehti teatas täna, 29. märtsil, et arvamusküsitlused näitavad Põlissoomlaste erakonna populaarsuse pidevat tõusu. Põlissoomlased (15,1%) on värske Yle küsitluse järgi isegi senise peaministripartei Keskerakonna (14,4%) seljataha jätnud ja on nüüd toetuse poolest kolmas erakond. Juhtpositsioonil on siiski endiselt sotsiaaldemokraadid. Nende toetus on 20,1%, mis on eelmise küsitlusega võrreldes 1,2% võrra vähemaks vajunud. Teist kohta hoiab Koonderakond (15,8%).

Kommentaatori arvates meenutab olukord veidi asjade seisu enne 2015. aasta valimisi, mil Põlissoomlased „Suure Põmakaga“ suurde poliitikasse sisse murdsid. Nagu toona siseränne ja EL-i vastasus, on ka nüüd erakonnal kaks põhiteemat, mille abil nad teevad sisse selge vahe enda ja teiste erakondade vahel. Need teemad on sisseränne ja skeptilisus kliimamuutuste tõrjumiseks suunatud meetmete suhtes.

„Soomlaste heitgaasid moodustavad ühe promilli kõikidest heitgaasidest. Kui ka kõik soomlased hingamise ära lõpetaksid, see ei avaldaks olukorrale mingit mõju,“ on erakonna esimees Jussi Halla-aho Yle valimisväitluses öelnud.

Sisserännupoliitika retoorikale on kahtlemata suurt mõju avaldanud Oulu lapsevägistamiste ilmsikstulek möödunud detsembris. Nii Kesk- kui ka Koonderakond on hakanud välja pakkuma meetmeid, mida nad veel aastat poolteist tagasi oleks ilmvõimatuks pidanud. Põlissoomlaste eelis aga on selles, et nemad on seda teemat kogu aeg järjekindlalt ja kompromissitult püüdnud üldise tähelepanu all hoida.

Valimisteni on veel kaks nädalat. Kommentaator küsib retooriliselt, et kas on oodata uut Põmakat?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused