Põlissoomlaste noored kingivad Trumpile nokamütsi kirjaga Make Finland Great Again

Maailm,
©AP/Scanpix
Soome tervitab Ameerika presidenti.

Kuigi president Trumpi vastu üritatakse igal pool meeleavaldusi korraldada, on palju ka neid, kes teda tervitavad.

USA president Donald Trump ja Vene president Vladimir Putin panevad ka Soomes rahva liikuma – Helsingisse on nende kohtumise päevaks registreeritud 16 meeleavaldust, vahendab eestinen.fi.

Reedeks oli registreeritud 13 meeleavaldust, aga neid võib tulla veel lisaks, sest kehtiva korra järgi saab meeleavaldus politseis registreerida 6 tundi enne algust. Kõigist meeleavaldustest ametkondi ei teavitatagi. Laupäevaks oligi politseil info juba 16 meeleavalduse kohta, kirjutab Iltalehti.

Esimesed meeleavaldused algavad juba pühapäeval. Siis on kavas suurim meeleavaldus Helsinki Calling, mis algab Kaisaniemi väljakul kell 12. Sealt minnakse Senaatintorile, kus algavad kõned kell 14.30. Teiste seas võtavad sõna kirjanik Sofi Oksanen, Europarlamendi liige Heidi Hautala, Amnesty Internationali Soome juht Frank Johansson, endine Angry Birdsi boss Peter Vesterbacka ja ameerika inimõiguste jurist Ty Wesley Cobb. Kokku on kõnelejaid paarikümne ringis.

Põlissoomlaste noored korraldavad pühapäeval vastumeeleavalduse Welcome Trump, mis on Trumpi toetuseks ja algab Narinkkatoril kell 13.30. Ühtlasi edastatakse Trumpile nokamüts kirjaga Make Finland Great Again.

Pühapäeva õhtul kella 21 alates on Soome terve maailma tähelepanu keskpunktis, sest USA presidendi Donald Trumpi lennuk maandub Helsingis. Venemaa president Vladimir Putin saabub esmaspäeval.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused