Põlissoomlaste populaarsus aina kasvab – nii võib Soome peagi saada rahvusmeelse võimupartei

Rubriik Maailm On
©Uued Uudised

Soomes kasvab üha rahvusmeelse erakonna Põlissoomlased populaarsus, ilmnes laupäeval avaldatud Helsingin Sanomate arvamusuuringust.

Suurima opositsioonipartei toetus on nüüd 22,7 protsenti ehk 0,3 protsendipunkti kõrgem kui novembris avaldatud küsitluses. Vaid aasta tagasi toetas Põlissoomlasi 8,6 protsenti soomlastest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teisel kohal on 17,2 protsendiga konservatiivne Koonderakond.

Valitsusparteidest on peaministri välja vahetanud sotsiaaldemokraatide (SDP) reiting 15,1 protsenti, rohelisi pooldab 12,5 ja Keskerakonda 11,1 protsenti soomlastest.

Oma toetust kasvatasid veidi Vasakliit (8,4 protsenti) ja Rootsi Rahvapartei (4,5 protsenti). Kristlike demokraatide ja liikumist Nüüd pooldas vastavalt neli ja 1,7 protsenti küsitletuist.

Muudatused kõigi erakondade toetuses jäid veamarginaali piiresse. Kantar TNS küsitles ajavahemikus 25. novembrist 20. detsembrini 2226 inimest.

Detsembris oli Soome poliitikas rohkesti poliitilisi pöördeid. Keskerakond nõudis sotsiaaldemokraadist  peaministri Antti Rinne lahkumist ametist ja tema asemele tõusis Sanna Marini valitsus.

Kuivõrd Sanna Marinil on kavas palju majandust näljutavaid kliimameetmeid ja ka immigratsiooni kavatsetakse hõlbustada, siis vasakäärmuslikul valitsusel ilmselt pikka iga ei tule. Soome ühiskond on tugevalt polariseerunud, selles on ka palju äärmusi, sealhulgas mürkrohelisi ja padupunaseid. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused