Põlissoomlaste presidendikandidaat Laura Huhtasaari sihib suuruselt teist valimistulemust

47RS171213B522

28. jaanuaril toimuvate Soome presidendivalimiste favoriidiks peetakse ametisolevat presidenti Sauli Niinistöt, kuid MTV uudistekanali möödunud aasta 20. detsembril toimunud valimissaate küsitlus andis samas Põlissoomlaste kandidaadile Laura Huhtasaarile toetusprotsendiks 39,8.  MTV teatas seepeale, et suure osa valimishäältest saabki Laura Huhtasaari, kuna tema mõtted ja seisukohad on väga sarnased suure osa soomlaste omadega.

Laura Huhtasaari on Põlissoomlaste erakonna esimene aseesimees ja parlamendiliige. Kõikides küsitlustes on ta populaarsuselt Sauli Niinistö ja Roheliste kandidaadi Pekka Haavisto järel kolmas. Viimasel, eelmise nädalavahetuse küsitlusel oli Huhtasaari toetuseks 5%, Haavistol 11%. Sauli Niinistö populaarsus on olnud 70% juures.

Põlissoomlaste eesmärgiks on pääseda presidendivalimiste teise vooru ja saavutada seal kõrgem tulemus. “Valimiste õhkkonnast tunnetame, et meil on suurem populaarsus, kui küsitlustest esmapilgul tunduda võib. Sauli Niinistö võitu ei ohusta tänastest kandidaatidest praktiliselt keegi. Meie võitleme teise koha pärast ja see võit on täiesti reaalne,” kommenteerib erakond oma eesmärke.

38-aastane haridusteaduste magister, Põlissoomlaste parlamendisaadik ja erakonna esimene aseesimees Laura Huhtasaari on pärit Pori linnast. Ta valiti Satakunta valimisringkonnast parlamenti 2015. aasta valimistel. Huhtasaari on abielus ja tal on kaks last.

Soome presidendivalimised toimuvad 28. jaanuaril 2018. Tegemist on otsevalimistega, mis tähendab, et presidendi valivad hääleõiguslikud Soome kodanikud. Kui keegi kandidaatidest esimeses voorus üle 50 protsendi häältest ei saa, korraldatakse 11. veebruaril teine valimisvoor, kus kandideerivad kaks esimeses voorus enim hääli saanud kandidaati.

Valimistel osalevad ametisolev president Sauli Niinistö (rahvaalgatus), Pekka Haavisto (Rohelised), Laura Huhtasaari (Põlissoomlased), Merja Kyllönen (Vasakliit), Matti Vanhanen (Keskerakond), Tuula Haatainen (sotsiaaldemokraadid) ja Nils Torvalds (Rootsi Rahvapartei).

Foto: Scanpix/Reuters

Kommentaarid