Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei likvideeris rändlejate laagri Põhja-Prantsusmaal

16.11.2021
Grande Synthe migrandilaager.
© Scanpix

GRANDE-SYNTHE, 16. november, AFP-BNS – Prantsuse politsei likvideeris teisipäeval riigi põhjaosas suure laagri, kuhu oli kogunenud tuhatkond migranti lootusega pääseda Suurbritanniasse.

Viimasel ajal kasvanud La Manche´i väina ületavate migrantide voog on pingestanud Pariisi ja Londoni suhteid.

Eelmisel neljapäeval ületas väikeste paatidega väina rekordarv migrante, brittide andmetel 1185 inimest, mida valitsus nimetas lubamatuks.

Prantsuse siseminiser Gérald Darmanin rääkis esmaspäeval Briti kolleegi Priti Pateliga, kuid andis enne seda intervjuu, milles nõudis, et Suurbritannia lõpetaks Prantsusmaa kasutamise peksukotina sisepoliitlistel eesmärkidel.

Teisipäeva hommikul teatas Darmanin, et politsei likvideeris tema korraldusel Grande-Synthe’ laagri Dunkirki sadama lähedal, mis on üks peamisi La Manche’i ületamise kohti.

“Aitäh politseile, kes tegutses, ja meie julgeolekutöötajatele põhjas, kes leiavad varjupaigad,” ütles ta.

Prantsuse politsei ajab Calais’ ja Dunkirki lähedusse tekkivaid laagreid regulaarselt laiali, pakkudes migrantidele võimalust esitada Prantsusmaal asüülitaotlus ja kolida elama varjupaika. Paljud aga keelduvad, sest loodavad kõigest hoolimata Suurbritanniasse jõuda.

Darmanini abi ütles AFP-le, et laagri likvideerimine ei olnud seotud Pateliga peetud vestlusega, vaid oli juba varem kavas.