Politsei puhastas Pariisi lähedal viirusohtliku migrandilaagri

Maailm,
©AFP/Scanpix
Üks Pariisi migrandilaagritest.

Prantsuse politsei evakueeris kolmapäeval Pariisi põhjaosast umbes 1500 migranti, sest sealsed elutingimused ning vee- ja kanalisatsiooni puudumine tekitasid suure riski koroonaviiruse levimiseks.

Politsei teatel paigutati inimesed Aubervilliers’i laagrist ümber pealinnas ja selle ümbruses asuvatesse ulualustesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Migrantide eest hoolitseva mittetulundusühingu Solidarité Migrants Wilson esindaja Silvana Gaeta sõnul on inimesed erinevatest evakueerimistest ammu küllastunud. See võib neile olla umbes kümnes evakueerimine alates ajast, mil nad 2015. aastal alanud suure migratsioonilainega Euroopasse jõudsid.

Aubervilliers’i laagris olid peamiselt Aafrika Sarvelt ja Afganistanist pärit mehed.

“Nad teavad, et nad paigutatakse gümnaasiumidesse, aga pooled neis on juba õhtul tagasi tänaval,” ütles Gaeta, kes leiab, et valitsus pigem teeskleb probleemi lahendamist.

Aubervilliers’i laagris oli vaid kaks veevarustuskohta ning telgid paiknesid kahel pool Saint-Denis’ kanalit. Kohalike võimude andmeil on kaks laagrielanikku ka uppunud.

Pärast märtsis alanud COVID-19 sulgemismeetmeid on võimud likvideerinud mitmeid migrandilaagreid Pariisis ja Calais sadamalinna lähistel. Migrante on paigutatud spordisaalidesse, hotellidesse ja mujale.

Pärast piirangute eemaldamist mais on nad aga peagi vanade tingimuste juurde tagasi pöördunud.

Selle uudise kõige olulisem sõnum on see, et Prantsusmaa, kes toetab aktiivselt migratsiooni Kolmanda maailma riikidest ja nende laialijaotamist, ei suuda ise rändlejaid paika panna ja need elavad, kus juhtub, lagastades seejuures “unistuste linna” Pariisi.

Koroonakriis on näidanud, et migrandilembeline Lääne-Euroopa küll karjub nende vastuvõtmise vajalikkusest ja sokutab rändlejaid teistele, kuid suur osa neist jääb elama laagritesse või nad satuvad tööorjadeks. (AP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused