Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei surus maha immigrantide rahutused Calais’s

27.05.2015
immigrandid calais

Prantsusmaal Calais’ linnas puhkes pühapäeval immigrandilaagris tüli varastatud mobiiltelefoni pärast, mis arenes kiiresti 200 inimese mäsuks. Vigastada sai 14 immigranti, kirjutab The Telegraph.

Prantsusmaa sadamalinn Calais on täis illegaalseid immigrante, kes loodavad sealtkaudu pääseda Inglismaale. Linnas on nii palju immigrante, et kaubaveod mööduvad sellest ringiga. Immigrandid tülitavad kohalikke lastega peresid, sest piirkonnast lahkumisel neid läbi ei otsita.

Mäsu algas, kui Afganistanist ja Sudaanist pärit mees alustasid tüli mobiiltelefoni pärast. Järgnevalt said vigastada 14 immigranti, kes loopisid üksteist turvatõkete ja muude lähedusest leitud esemetega.

See leidis aset Calais’ äärelinnas laagris, kus üle 1300 immigrandile ja illegaalile Afganistanist, Eritreast, Somaaliast, Sudaanist ja Süüriast pakutakse iga päev toitu.

Konflikti lahendamiseks läks vaja märulipolitseid. Laager on praegu ajutiselt suletud.

Tegu oli tüüpilise konfliktiga, kus tihti lööb lõkkele viha aafriklaste ja afgaanide vahel. Varemgi on sarnased olukorrad ajanud omavahel võitlema sadu immigrante. Politsei peab kasutama aina karmimaid meetmeid nende tülide lahendamiseks ja samuti ära hoidmaks, et illegaalid end Inglismaale suunduvatele alustele smugeldavad.