Pommid plahvatavad ja inimesed surevad – ja Rootsi politsei leiab, et paanikaks pole põhjust

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Rootsi heaoluühiskonna esinduslinn Malmö.

Multikultuurne Rootsi heaoluühiskond on muutunud ääretult ebaturvaliseks ja eluohtlikuks.

Avalikkuses muret tekitavad vägivallateod Rootsis jätkuvad – Malmös hukkus laupäeva hilisõhtul tulistamises teismeline noormees, teine sai eluohtlikult haavata. Veidi varem plahvatas samas linnas auto.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Päästeenistustele teatas plahvatusest mitu murelikku kodanikku. Politsei kõneisiku sõnul saadeti sündmuskohale rohkelt korrakaitsjaid ja pommirühm uurib plahvatuse jälgi.

“Tegemist on keskse kohaga, mille ümbruses liigub palju inimesi,” ütles politsei kõneisik Katarina Rusin STT-le. Autoplahvatuses ilmselt keegi kannatada ei saanud.

Vaid mõni hetk pärast plahvatust leidis kesklinnas Möllevångi väljaku piirkonnas asuvas pitsarestoranis aset tulistamine. Ühe haavatu leidis politsei sündmuskohalt, teine jõudis veidi hiljem ise haiglasse.

Ajalehe Expressen andmeil üks teismelistest poistest suri haiglas. Nende sündmuste vahele jäid vaid mõni minut. Rusini sõnul uurib politsei, kas juhtumid võivad olla omavahel seotud.

Sel aastal on Rootsis olnud umbes 100 juhtumit, mille puhul on kohale kutsutud pommirühm. Mullu samal ajal oli neid 39.

Malmös oli eelmisel aastal 45 plahvatust ja sel aastal on neid olnud 28. Pommirühma pressikonverentsil öeldi, et plahvatused on muutunud üha ohtlikumaks ja neid leiab aset erinevaid paigus, ka väiksemates linnades.

Malmös endas on plahvatuse arv siiski languses. Politsei andmeil on tänavu seal kärgatanud 28 plahvatus. Ülemöödunud aastal oli neid 58 ja mullu 45.

Politsei püüdis olukorda rahustada, öeldes, et põhjust paanikaks ei ole. “Teeme kõik, et tagada inimestele Rootsis turvaline elu,” lausus Rootsi politsei ülemkomissar Anders Thornberg. Kuid nagu näha, see kuidagi ei õnnestu.

Taani valitsus teatas oktoobris on alustab piiril Rootsiga kontrolli. Ajutistena mõeldud kontrollide taustal on mure vägivaldse kuritegevuse levimise pärast üle piiri. (STT-BNS-UU)

2 commentsOn Pommid plahvatavad ja inimesed surevad – ja Rootsi politsei leiab, et paanikaks pole põhjust

 • Avatar

  Rahu ainult rahu nagu ütlus Suur Karlsson Katuselt. Kõik käib plaani alusel ja muretsemiseks ei ole põhjust.
  Kõik see on EU alusdokumentidesse sisse kirjutatud, et valged eurooplased ehk Euroopa põliselanikud tuleb välja suretada.
  Nii ütles oma teostes EU Suur Juht ja Õpetaja Coudenhove Kalergi – temale pandi ka mälestustahvel EU parlamendi hoonele.
  Kes kahtleb või ei usu siis palun – dokumendid on kõik olemas – EU immigratsiooniplaan näeb ette miljonit toomist Euroopasse.
  Ja igatsorti sotsid/refid ja muud bolsevikud uues-kuues on sellele oma kolm tilka verd ära andnud.
  Miskit ei muutu enne kui Euroopa põliselanikud ÕPIVAD HÄÄLETAMA VIKATITEGA.

 • Avatar
  Sten Arrak

  See kriminaalne olukord Rootsi Kuningriigis on ju meie sotsliberite suur unistus! Sotse ja refe häirib ju see, et Eestis ei ole massilist immigratsiooni Aafrika ja Araabia maadest.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused