Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola asus Valgevene piirile illegaale peatavat tara püstitama

25.01.2022
Poolakad on piiri valvamiseks kohale toonud ka hobupatrullid. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Poola asus teisipäeval ametlikult püstitama Valgevene piirile tõket, ütles Poola piirivalve pressiesindaja Anna Michalska. Tara, millega loodetakse takistada migrante ebaseaduslikult piiri ületamast, läheb maksma 353 miljonit eurot.

Michalska sõnul viidi eelnevalt läbi insener-geoloogiline ekspertiis, sillutati lähenemisteed ja ehitusettevõtted valmistasid ette materjalide ladustusplatsid. Poola-Valgevene piiritara tuleb 186 km pikk ja 5,5 meetrit kõrge, hõlmates poole piiri kogupikkusest ja peaks valmima juuniks. Töö toimub rööbiti neljas kohas, mis peaks ehitusaega lühendama, edastas piirivalve.

Piiritara püstitamise plaan on tekitanud küsimuse inimõigustest ehk kuidas saavad migrandid edaspidi varjupaika taotleda. Muret tuntakse ka tõkke keskkonnamõju ning loomade liikumise pärast suuremalt osalt metsaga kaetud piirialal.

“Meie eesmärk on võimalikult vähe kahju teha,” ütles piirivalve pressiesindaja teisipäeval Poola uudisteagentuurile PAP ning lisas, et puid võetakse maha võimalikult väha ja tara ehitatakse pidi piiriteed.

Eelmisel aastal püüdsid tuhanded peamiselt Lähis-Idast pärit migrandid Valgevenest üle piiri Poola tulla. (Interfax-AFP-BNS)

Toimetuselt: Kummaline on väide, et “Piiritara püstitamise plaan on tekitanud küsimuse inimõigustest ehk kuidas saavad migrandid edaspidi varjupaika taotleda” – kas varjupaiga taotlemine salaja ja ebaseaduslikult läbi metsa ja üle piiri hiilides on nüüd Euroopa Liidus inimõigus?