Poola: eelarve politiseerimise tee valis propagandamalakaga vehkiv Euroopa Liit, mitte meie

Maailm,
Poola peaminister Mateusz Morawiecki.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki süüdistas Euroopa Liitu propagandamalaka kasutamises Poola vastu, mis meenutab täielikult endise nõukogude kommunistliku režiimi käitumist.

Rahvuskonservatiivide juhitud Poola ja Ungari on surutud kaitsepositsiooni EL-i establishmenti, George Sorose ja neid toetava rahvusvahelise peavoolumeedia poolt, kuna vetostasid hiljuti EL-i pikaajalise eelarve ja Covid-19 taastepaketi põhjusel, et rahastus seoti n-ö õigusriigi põhimõtetest kinnipidamisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poolat ja Ungarit süüdistatakse eelarve läbikukutamises, ent mõlemad riigid on öelnud, et eelarve kinnitamise politiseerimise teed ei valinud mitte nemad, vaid seda tegi EL. „Õigusriigi põhimõtted on muutunud EL-i jaoks propagandamalakaks,“ ütles Mateusz Morawiecki. „Ja meil on kommunismiajast veel väga hästi meeles, kuidas propagandamalaka kasutamine käib.“ Morawiecki lisas, et Euroopa Liit, mida juhib nõrgemaid karistav ja nurka suruv oligarhia, ei ole see EL, millega liituti. „See ei ole EL, millel on tulevikku,“ hoiatas ta.

Ka teised Poola valitsuse liikmed on olnud oma väljaütlemistes väga karmid ning nende retoorika meenutab Brexiti kampaania aegset retoorikat Suurbritannias. „Saksamaa ja Brüsseli establishment üritab viia läbi revolutsiooni ning luua ühtset Euroopa riiki, mis asub Brüsselis või ehk Saksamaal,“ ütles Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro.

Peaminister Morawiecki mängis mõttega, et kuna Poola on praegu EL-i netosaajate hulgas, tahetakse poolakad põlvili suruda ja panna nad leppima ettekirjutustega. „Kui meie partnerid ei mõista seda, et me ei nõustu liikmesriikide ebaõiglase kohtlemisega, karistusaktsioonidega, mida kasutatakse meie vastu lihtsalt sellepärast, et mõnele ei meeldi meie valitsus, siis me loomulikult kasutame vetoõigust,“ ütles ta.

„Brüsselis peetakse õigusriigi põhimõtteid järgivateks vaid neid riike, mis võtavad vastu migrante. Oma piire kaitsvad riigid ei kvalifitseeru õigusriigi põhimõtteid järgivate riikide hulka,“ märkis Ungari peaminister Viktor Orbán pärast eelarve vetostamist.

„Kui see ettepanek läbi läheb, siis ei ole enam mingeid takistusi siduda liikmesriikide toetused migratsiooniga ja kasutada finantsvahendeid migratsiooni vastustavate liikmesriikide šantažeerimiseks,“ hoiatas Orbán.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused