Poola ei võta vastu ühtegi moslemist migranti

Maailm,
- Updated
©Kuvatõmmis
Poola Iseseisvuspäeva marss 2017

Poola poliitik ja valitseva Õiguse ja Õigluse (PiS) partei liige Dominik Tarczyński kinnitab kategooriliselt, et Poola ei kavatse võtta vastu mitte ühtegi illegaalset moslemi-immigranti.

Intervjuus Suurbritannia telekanalile Channel 4 ei laksnud Tarczyński end eksitada saatejuht Cathy Newmani provotseerivatest küsimustest ja jäi kindlaks oma partei lubadusele illegaalse immigratsiooni osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me oleme võtnud Poolasse vastu üle kahe miljoni ukrainlase, kes töötavad ja on rahumeelsed. Aga me ei võta vastu ainsamatki moslemit, sest see on see, mida me lubasime … see on see, miks osutus meie partei valituks; see on see, miks Poola on turvaline ja miks meil ei ole korraldatud ühtegi terrorirünnakut,“ kordas Tarczyński.

„Te võite meid nimetada populistideks, natsionalistideks, rassistideks, ma ei hooli sellest – mina hoolin oma perekonnast ja oma riigist,“ ütles Tarczyński.

Portaal Breitbart London uuris omakorda, kas Tarczyński on endiselt kindel Poola immigratsioonipoliitika strateegias, tänu millele on Poola pääsenud paljusid Euroopa riike tabanud islamiterrorismist. Tarczyński sõnul ei ole tegemist mingi erilise strateegiaga. „See ei ole meie jaoks strateegia, vaid me lihtsalt peame Poola rahvale antud lubadusi. Enne 2015. aasta valimisi lubasime me öelda ei illegaalsele immigratsioonile Poolas ja me oleme pidanud oma valijatele antud lubadusi, sest seda nad ju ootavad,“ ütles ta.

Tarczyński meelest on päris skandaalne, et Euroopa ajakirjanikud ja Euroopa Komisjoni liikmed – keda rahvas ju tegelikult valinud ei ole – sellest aru ei saa. „Me andsime oma rahvale lubaduse ja meil on demokraatlik kohustus seda pidada,“ selgitas Tarczyński.

Ta rääkis, kuidas erinevaid Liibanoni põgenikelaagreid külastades sai talle väga selgeks, et lihtsal ja tõeliselt hädasoleval põgenikul ei ole mingit võimalust maksta Euroopasse pääsemiseks inimsmugeldajatele. Ühtlasi leiab Tarczyński, et pärast migratsioonikriisi laienemist Sahara-tagusesse Aafrikasse ja Lähis-Idasse ei ole avatud piiride poliitika enam kuidagimoodi jätkusuutlik.

„Aafrikas on miljard inimest. EL-is on meid umbes 500 miljonit. Kui palju aafriklasi saame me vastu võtta?“ küsis Tarczyński. „Ärge saage minust valesti aru, me tahame aidata hädasolevaid inimesi, kuid me peame aitama neid seal, kus nad on – kodus. Ja asi ei ole rassismis või natsionalismis, asi on loogiliste, mõistuspäraste lahenduste juurutamises.“

Tarczyński andis väga selgelt mõista, et EL-i ettepanek kasutada migratsioonikriisi leevendamiseks kohustuslikke migratsioonikvoote ei ole kuidagi teostatav. Seda ainuüksi põhjusel, et suurem osa migrante soovivad jõuda priskete sotsiaaltoetuste peale Saksamaal või Rootsis. Ta tõi näiteks Rumeenia, kes nõustus esialgu kvoodisüsteemiga. Kui aga Rumeenia esindajad läksid tervitama bussidega saabuvaid migrante, ootasid neid ees tühjad bussid. Migrandid – avastanud, et nad on saadetud Rumeeniasse – olid kõik jalga lasknud.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused