Poola: EL-i sanktsioonideähvardus on ebaseaduslik

Poola nimetas teisipäeval ebaseaduslikeks Euroopa Liidu võimalikke sanktsioone seoses Varssavi keeldumisega kanda oma osa vastuolulisest põgenike ümberjagamiskavast.

Euroopa Komisjon peaks langetama otsuse teisipäeval, ametlikult tehakse see teatavaks kolmapäeval. Kolm EL-i diplomaati ütlesid AFP-le, et Poolat, Ungarit ja Tšehhit ootavad sanktsioonid seoses keeldumisega osaleda 160 000 põgeniku ümberpaigutamises Kreekast ja Itaaliast.

“Me ei reageeri sellele, me ei selgita Euroopa Komisjonile, et see on ebaseaduslik,” ütles Poola välisminister Witold Waszczykowski teisipäeval.

“Põgenike ümberpaigutamist või sunniviisilist ümberasustamist ei saa siduda mingi Euroopa poliitikaga. Enamik neist inimestest ei ole põgenikud, vaid migrandid, kes saabusid Euroopasse ebaseaduslikult ega soovi Poolasse ümber asuda.”

Brüssel andis Varssavile ja Budapestile juunini aega peamiselt Süüriast, Eritreast ja Iraagist pärit põgenike vastuvõtmise alustamiseks. Surve alla on sattunud ka Praha, kes on ümberasustamisprogrammist sisuliselt lahkunud.

AFP – BNS

FOTO: Scanpix – Poola peaminister Beata Szydlo

Kommentaarid