Poola: Euroopa Liit kasutab taasterahastut väljapressimiseks

Maailm,
©Scanpix
Poola ja EL-i lipud.

Poola justiitsminister süüdistas neljapäeval Euroopa Komisjoni väljapressimises ja Euroopa Liidu taasterahastu sidumises õigusriigivaidlusega Brüsseli standardite järgi.

Kaalul on miljardid eurod Euroopa Liidu toetusi ja laene, mida Poola on taotlenud, kuid Brüssel ei ole veel allkirjastanud, sest Varssaviga ollakse eri meelt õigusriigi tagatiste osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro ütles ajakirjanikele, et ühelgi Euroopa Liidu ametnikul pole õigust välja pressida ega olemuslikult korruptiivse väljapressimisega kaasa minna.

“Sest kui me võtaksime tema sõnu tõsiselt, siis see tähendaks, et see ametnik räägib Poola valitsusele, Poola riigile … me anname teile raha, kui nõustute oma suveräänsuse piiramise ja sellega seotud alandavate tingimustega,” lisas ta.

Poola ja Euroopa Liidu vahel valitseb pikemat aega arusaamatus seoses Poola justiitsreformi vastavusega Euroopa Liidu õigusele. Euroopa Liidu kohus on öelnud, et Poola justiitssüsteem kahjustab kohtute sõltumatust, Poola aga peab seda vajalikuks sotsialismi-aegse süsteemi kõrvaldamisel.

Laias laastus aga kasutab Brüssel seda küsimust ettekäändena, et karistada Poolat sõltumatu poliitika eest – see riik pole nõustunud migratsioonikvootide ja LGBT-ideoloogia levitamisega.

Poola ülemkohus valmistab ette otsust, kas ülimuslikkus on Poola põhiseadusel või EL-i seadustel.

Euroopa Komisjonilt oodatakse Poolale ühenduse taastekavast 23 miljardi euro maksmist toetustena ning 34 miljardi lisandumist odavlaenudena. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused