Poola: europarlamendi raportis nähakse õigusriigi põhimõtete rikkumist kõiges, mis ei sobi vasakideoloogiatele

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Poola valitseva Õigluse ja Õigluse (PiS) partei liige Patryk Jaki kritiseeris nimetatud raportit väga teravalt ja ütles, et selles nähakse õigusriigi põhimõtete vastu eksimisena kõike, mis ei ole vasakpoolne.

Euroopa Parlamendis hiljuti toimunud debati ajal õigusriigi põhimõtete ja LGBT õiguste üle kritiseeris Poola parlamendisaadik Patryk Jaki teravalt vasakpoolseid sõnavabaduse ründamise eest ja katsete eest survestada suveräänset Poola rahvast. Õigusriigi teemalise debati aluseks oli õiguskomisjoni juhi Juan Fernando Lopez Aguilari koostatud raport.

Poola valitseva Õigluse ja Õigluse (PiS) partei liige Patryk Jaki kritiseeris nimetatud raportit väga teravalt ja ütles, et selles nähakse õigusriigi põhimõtete vastu eksimisena kõike, mis ei ole vasakpoolne. „Kohtunike poliitilise aktivismi keelamine on kohtude iseseisvuse jaoks otsustava tähtsusega. Teie arvates riivab see õigusriigi põhimõtteid,“ ütles Jaki, Poola endine asejustiitsminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta uuris, kas europarlamendi liikmetel üldse on veel mingit arusaama sellest, kuidas demokraatia toimib: „Kas mõistate, millel tugineb demokraatia? Kui oluline on demokraatia jaoks sõnavabadus? Võimalus asutada poliitilisi parteisid, kristlikke ja konservatiivseid poliitilisi gruppe, nagu seda tegi Robert Schumann. Meile Poolas on teie ideoloogia tuttav. Minevikus kasutasid kommunistid samasugust sõnastust ja nimetasid tsenseerimist vabaduse kaitsmiseks,“ ütles Jaki.

Ta viitas protestidele, mis leidsid Poolas Aset Margot-nimelise LGBT aktivisti arreteerimise järel. Isik arreteeriti vandaalitsemise, vägivallatsemise ja vägivalla õhutamise eest, kuid vasakpoolsed pidasid vajalikuks protesteerida. Jaki mainis ka, et Poolas ei ole mingeid LGBT-vabu tsoone ja et tegemist olevat vaid vasakaktivistide poolt leiutatud jutuga.

Seejärel viitas Jaki Euroopa Parlamendi silmakirjalikkusele, kui asi puudutab õigusriigi põhimõtteid. „Kas olete kursis, et meil määratakse justiitsnõukogu koosseis parlamendis samamoodi nagu Hispaanias, samasuguse enamusega nagu Hispaanias. Ja mida te ütlete? Et Hispaanias on kõik korras.“ Tema sõnul rünnatakse selles küsimuses ainult Poolat ja põhjusel, et Poolas on üks suur konservatiivne võrgustik väga edukas, süüdistab Euroopa Parlament Poolat õigusriigi põhimõtete rikkumises.

Ta tõi veel ühe näite hiljutisest aborditeemalisest debatist Poola parlamendis, mille käigus ei võetud vastu ega muudetud ühtegi abordiga seotud seadust, kuid ainuüksi selleteemalise debati pidamise eest süüdistati Poolat taas õigusriigi ründamises.

Lõpetuseks ütles Jaki, et EL-i poliitikuid ei häiri Lenini kuju Saksamaal, kuid neid häirib ja solvab see, et Poola kaitseb traditsioonilise pereväärtusi.

EL-i justiitsvolinik Vera Jourova teatas debatil, et Poola vastu rakendatakse lubatud meetmeid ja et üsna pea otsustatakse, kuidas minnakse edasi Poola kohtureformi puudutava kohtuasjaga. Ühtlasi hoiatas ta, et kui Poolas toimub LGBT inimeste põhiõiguste rikkumine, siis jääb Poola ilma EL-i toetustest.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused