Poola hakkab seaduste abil võitlema sõnavabaduse eest sotsiaalmeedias

Maailm,
- Updated
Poola kavatseb korrale kutsuda sotsiaalmeediahiiud, kes ahistavad konservatiivset maailmavaadet.

Poola konservatiivne valitsus on töötanud välja seaduseelnõu, mis kaitseb sõnavabadust internetis suurte tehnoloogiaettevõtete tsensuuri eest.

Justiitsminister Zbigniew Ziobro avalduse kohaselt annab uus  seadus (nimetusega „Vabadus väljendada oma vaateid ning hankida ja levitada teavet interneti kaudu“) sotsiaalmeedia kasutajatele seadusliku õiguse esitada apellatsioone sotsiaalmeedias kehtestatud keeldude ja sisu eemaldamise peale. Kaebuseid on võimalik esitada uuele sõnavabaduse kohtule.

Kui uus kohus otsustab, et tehnoloogiaettevõtted on sulgenud konto või eemaldanud sisu, mis ei riku Poola seadusi, siis tuleb nii konto kui ka postitus taastada. Vastasel juhul võib sotsiaalmeediaettevõtteid oodata ees kuni 1,8 miljoni eurone trahv.

„Saksamaal võib justiitsminister meelevaldselt otsustada, millist sisu internetist kustutada. Tegemist on tsensuuri kehtestamisega. Meie tahame tasakaalustada avalikkuses toimuvat aruteluvabadust,“ selgitas Ziobro.

„Me tahame reguleerida suhteid sotsiaalmeedia kasutajate ning omanike vahel. Poola seaduseid mitte rikkuvate arvamusavalduste puhul on tegemist peamiselt tsensuuriga,“ lisas asejustiitsminister Sebastian Kaleta.

Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides on parempoolsed poliitikud samuti rahuolematud tehnoloogiahiidude ideoloogilise tsensuuriga, kuid eelistavad siiski hoida n-ö status quo’d ja eraettevõtete tegevusse mitte sekkuda. Poola valitsus aga leiab, et see on valitsuse põhiseadusest tulenev kohustus.

„Põhiseadus garanteerib täieliku väljendusvabaduse… Seepärast on riigil kohustus reageerida igasugustele väljendusvabaduse piiramise ilmingutele, et kaitsta väljendusvabadust sekkumiste eest,“ ütles Kaleta ja lisas: „Vasakpoolsed üritavad defineerida igasugust põhimõttelist kriitikat nende vaadetele või ideoloogiale vihakõnena ning eeldavad, et sedasorti sisu tuleks tsenseerida või selle eest isegi karistada… vasakpoolsed üritavad pidevalt rakendada ellu oma ebademokraatlikke püüdlusi.“

Kaleta sõnul on uus seadus vastuseks vasakpoolsete püüdlustele sundida ühiskonnale peale poliitkorrektsuse tsensuuri ja piirata väljendusvabadust.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused