Poola hülgab järjekordse riigina ÜRO rändeleppe

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Ilmselt ei meeldinud Angela Merkelil Mateusz Morawieckilt ÜRO rändeleppest kõrvalejäämisest kuulda.

Poola suure tõenäosusega ei toeta ÜRO rändelepet, kui see detsembris vastu võetakse, ütles Poola peaminister reedel.

Ametlikult allkirjastatakse lepe vastu 10.-11. detsembril Marokos Marrakechis peetaval konverentsil. Selles sätestatakse 23 eesmärki seadusliku rände kanalite avamiseks ning migrantidevoo paremaks haldamiseks, kirjutab BNS.

Leppe on tagasi lükanud USA, Ungari ja Austria ning selle võttis jahedalt vastu ka Tšehhi. “On väga tõenäoline, et Poola, nagu ka Austria, Tšehhi või USA, ei osale üleilmses migratsioonipaktis,” lausus Mateusz Morawiecki. Tema kõrval seisis sel hetkel Saksa kantsler Angela Merkel.

“Piirikaitses ja migratsioonikontrollis on kõrgeim prioriteet meie reeglid, meie suveräänsed põhimõtted,” ütles peaminister.

Lepet on teravalt kritiseeritud seetõttu, et kuigi allakirjutanutele on see justkui vabatahtlik, on kogu selle ülesehitus selline, et võimaldab kõikvõimalikel sallivuslastel viidata allkirja andmisele kui nõustumisele leppes olevate reeglitega, mille järgi riigid peaksid kogu oma elu migrantide vastuvõtuks ümber korraldama.

Ehk siis tähendab allkiri leppel osavõttu migratsiooni haldamisest ja kui riik on juba haldamisprotsessis, muutuvad ka reeglid sisuliselt tema jaoks kohustuseks – allakirjutanu ei saa enam rändeprobleemide lahendamisest kõrvale jääda. Tõenäoliselt saaks Euroopa Komisjon juurde ühe võimaluse pagulasi liikmesriikidele peale suruda.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused