Poola ja Ungari vaidlustasid EL-i eelarve sidumise õigusriigi mõistega Brüsseli võtmes

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Juba 2015. aastast saadik on EL üritanud karistada Poolat ja Ungarit selle eest, et nad ei ole nõustunud EL-i immigratsioonipoliitika ja migrantide kohustusliku ümberjagamisprogrammiga.

Poola ja Ungari esitasid neljapäeval Euroopa Kohtule kaebuse seoses uue mehhanismiga EL-i eelarves, mis seob rahastuse õigusriigi reeglite järgimisega Brüsseli kontekstis.

Kaebus tähendab, et eelarvemehhanismi kehtima hakkamine lükkub edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me usume, et sellisel lahendusel ei ole lepingutes õiguslikku alust, see sekkub liikmesriikide pädevusalasse ja rikub Euroopa Liidu õigust,” teatas Poola valitsus avalduses.

Brüssel on Poolat ja Ungarit väidetavate õigusriigi põhimõtete rikkumise eest kõvasti kritiseerinud.

Riigid blokeerisid mullu meetme tõttu EL-i 1,8 triljoni eurose taastepaketi vastuvõtmise. Detsembris jõuti kompromissini, et mehhanism ei rakendu, kuni Euroopa Kohus menetleb selle vastu esitatud kaebusi.

Poola avalduses väidetakse, et Euroopa Liidul ei ole pädevust “õigusriigi” mõistet defineerida ega seada tingimusi selle põhimõtetele vastavuse hindamiseks.

“Ehkki “õigusriik” on liikmesriikide ühisväärtus, ei saa selle sisu vormida meelevaldsete otsustega, pidamata lugu rahvusidentiteetidest ja õiguslike süsteemide ning traditsioonide mitmekesisusest,” lisatakse avalduses. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused