Poola justiitsminister: Euroopa Inimõiguste Kohus rikub Poola suveräänsust

Maailm,
©Scanpix
Juba 2015. aastast saadik on EL üritanud karistada Poolat ja Ungarit selle eest, et nad ei ole nõustunud EL-i immigratsioonipoliitika ja migrantide kohustusliku ümberjagamisprogrammiga.

Poola justiitsministri sõnul rikub Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) Poola kohtureformi takistades Poola suveräänsust.

Ehkki Euroopa Inimõiguste Kohus ei kuulu Euroopa Liidu institutsioonide hulka, nõuab EL uutelt liikmetelt selle jurisdiktsioonile allumist. Sarnaselt Euroopa Kohtule (mis on EL-i ametlik institutsioon) on ka Euroopa Inimõiguste Kohus võtnud vastu otsuseid, millega püütakse nurjata Poola rahvuskonservatiivse valitsuse poolt läbiviidavat kohtureformi, vahendab Breitbart.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poola justiitsminister ja peaprokurör Zbigniew Ziobro on aga valmis riikideülese kohtu otsusele vastu hakkama.

„Euroopa Inimõiguste Kohtu otsus, millega seatakse kahtluse alla Poola konstitutsioonikohtu poolt ametisse määratud kohtunike õiguspärasus, rikub Poola suveräänsust,“ seisab Poola riigiprokuratuuri avalduses. „Rahvusvaheliste institutsioonide sekkumine siseriiklikult reguleeritud põhiseadusliku kohtuvõimu tegevusse võib tuua kaasa õigusliku kaose.“

Ziobro plaanib pöörduda Poola konstitutsioonikohtu poole ja paluda kohtunikel välja selgitada, kas Euroopa inimõiguste konventsiooni artikkel, mille alusel EIK Poola siseasjadesse sekkub, on vastuolus Poola põhiseadusega.

Poola konstitutsioonikohtu kohtunik Stanisław Piotrowicz on juba teatanud, et Euroopa Kohtu otsust, millega põhimõtteliselt vetostatakse Poola kohtureform, tuleb ignoreerida, kuna see ei ole kooskõlas Poola põhiseadusega. Tegemist on üsna plahvatusohtliku avaldusega, võttes arvesse EL-i nõudmist, et EL-i seadusandlus ja EL-i kohtuotsused on siseriikliku õiguse kõrval ülimuslikud.

„Tegemist on poliitilise otsusega, sest Poolat juhib EL-i kõige tugevam konservatiivne valitsus, kes seisab kristlike väärtuste eest,“ ütles asesiseminister Sebastian Kaleta Breitbart Londonile. Tema sõnul toimub Hispaanias samasugune reform, aga Hispaaniat selles küsimuses ei rünnata.

Juba 2015. aastast saadik on EL üritanud karistada Poolat ja Ungarit selle eest, et nad ei ole nõustunud EL-i immigratsioonipoliitika ja migrantide kohustusliku ümberjagamisprogrammiga.

„Mitte keegi ei sunni meile peale sotsiaalset katastroofi lihtsalt põhjusel, et saame EL-i fondidest raha,“ ütles Poola valitseva partei Õigus ja Õiglus esimees Jarosław Kaczyński 2017. aastal.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused