Poola käärib EL-i kliimaotsuste vastu, eriti viimaste trahvimiste otsuse valguses

Maailm,
©Scanpix
Elektrijaam, mis on Poolale ülivajalik, kuid mida ähvardab sulgemine.

Euroopa Liidu kohus määras esmaspäeval Poolale päevas 500 000 eurot trahvi suure söekaevanduse sulgemata jätmise eest. Poola valitsus keeldus kohtuotsust täitmast, väites, et see ohustab riigi energiajulgeolekut, kuna kaevandus varustab elektrijaama, mis annab umbes seitse protsenti riigi elektrist.

KWB “Turów” ettevõtetevahelise ametiühingute komitee esimees Wojciech Ilnicki ütles, et Euroopa Kohtu otsus “õõnestab Poola tunnet Euroopa Liidu toimimise osas”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui kohtunik Rosario Silva de Lapuerta ühemeheotsus võib viia Poola ühe suurima energiaettevõtte pankrotti ja sellest tulenevalt majandusliku suveräänsuse kaotuseni, seades kogu riigi energiakaosesse, siis on see Euroopa kogukonna tunne, millel Euroopa Liit põhineb, vaid väljamõeldis ja antud juhul isegi farss,” ütles esimees.

Ettevõtetevaheline organisatsioon nõuab, et “Poola lükkaks selle häbiväärse otsuse tagasi ja ootab Poola valitsuselt selles küsimuses üheselt mõistetavat seisukohta.” Ennekõike ootavad ametiühingud, et trahve ei makstaks ja “vajadusel peataks kõik maksed ELile, sealhulgas liikmemaksud”.

„Samuti tasub meie riigis alustada arutelu Poola kulude ja tulude üle ELis, eriti seoses sellega, et poolakaid ootab ees mitukümmend protsenti energiakulude tõusu, mis on tingitud ELi meeletust kliimapoliitikast,” oli ametiühingute seisukoht. KWB “Turów” töötajaskond alustab ettevalmistusi drastilisteks protestideks, sealhulgas rahvusvahelisteks.

BNS, RadioMarija.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused