Poola katoliiklased kaitsesid 7.oktoobril palvetega piiri ja peletasid moslemeid

Poland_Border_Prayers_34935.jpg-43e1a

Sajad tuhanded Poola katoliiklased valgusid eile 7.10 roosikrantsina riigi piiridele ja lugesid palveid Poola ja maailma päästmiseks.

Kirik rõhutab, et “palved piiridel” on puhtakujuline usuüritus, kuid leidub katoliiklasi, kes näevad selles head vägivallatut relva “islamiseerimise” vastu.

Kuupäeva ei ole valitud juhuslikult. 7. oktoobril tähistas katoliku kirik roosipärja pühima neitsi Maarja mälestuspäeva ja  see märgib ka 1571. aasta Lepanto merelahingut, milles kristlik Euroopa peatas Osmani impeeriumi türklaste edasitungi Vahemerel.

Poola aktsiooni korraldaja Solo Dios Basta fond omistab toonasele võidule roosikrantsipalved, mis “päästsid Euroopa islamiseerimisest”.

Laupäevasest ühispalvusest võttis osa 22 piirialade piiskopkonda, usklikud kogunesid 200 kirikusse, kust pärast jutlust ja missat suunduti piiridele palvetama.

Korraldajate eesmärk oli luua 3511 kilomeetri pikkusele piirile Valgevene, Tšehhi, Saksamaa, Leedu, Venemaa, Slovakkia ja Ukrainaga võimalikult palju palvepunkte.

Mere-, järve- ja jõepiirile mindi aga paatidega ning palveid loeti ka rahvusvaheliste lennujaamade kabelites.

Palvetajate koguarvuks hinnatakse ligi miljonit inimest. Poola raudtee müüs selleks puhuks 40sse piiripunkti sümboolse hinna (1 zloti  ehk 23 eurosendi) eest pileteid.

AFP – BNS

FOTO: AP/Scanpix

Kommentaarid