Poola konservatiivse võimuerakonna Õigus ja Õiglus liider Jaroslaw Kaczyński nõuab karusloomafarmide keelustamist

Maailm,
©Scanpix
Karusloomade puurides pidamine on juba ammu protestide sihtmärgiks saanud. Pilt on illustratiivne.

9. septembril avaldasid aktivistid loomakaitseorganisatsioonist Nähtamatud Loomad Poolas kahekuulise uurimise šokeerivad tulemused, mis viidi läbi Poola suurimas karusloomafarmis. Naaritsafarmis tööl olnud aktivist dokumenteeris muuhulgas kannibalismi, lahtiseid haavu ja ravimata haigeid loomi.

Juhtumi kohta esitati politseile süüteoteade. Poola juhtiva erakonna Õigus ja Õiglus liider Jarosław Kaczyński kutsus pärast kaadrite avalikustamist kokku pressikonverentsi: “Olen kaua aega uskunud, et uus loomakaitseseadus on vajalik. Eelnõu on valmis ja varsti esitame selle parlamendile.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uuele loomakaitseseadusele on toetust avaldanud ka Poola peaminister Mateusz Morawiecki, kes sõnas, et “loomade hea kohtlemine ning ebavajalike kannatuste leevendamine ei ole parem- või vasakpoolsuse küsimus, see on osa inimlikkusest”.

Uurimise maailma suurimas karusloomafarmis viis läbi Yevhen, Ukraina Nähtamatute Loomade haruga seotud aktivist. Ta alustas käesoleva aasta 16. juunil tööd Góreczkis asuvas mingifarmis, mille omanik on Wojciech Wójcik – Poola Karusnahaliidu presidendi, Szczepan Wójciki vend ja äripartner. Tegu on tõenäoliselt maailma suurima karusloomafarmiga – töötajate hinnangul võib seal olla ligi pool miljonit looma. Yevhen dokumenteeris kahe kuu vältel farmis valitsevaid tingimusi, kasutades telefonikaamerat ja peidetud kaamerat.

Yevhen nõustus end avalikkusele esitlema ja rääkima kaamera ees oma farmis töötamise kogemustest – tema lugu näidatakse organisatsiooni kodulehel avaldatud filmis. Aktivist kirjeldab muuhulgas surnud minke, keda ta igapäevaselt puuridest leidis, ning «haiglat» – haigetele loomadele mõeldud hoonet, kus nad ei saanud aga arstiabi, vaid lihtsalt ootasid surma gaasikambris või ravi puudumise tõttu piinarikkalt sealsamas.

Pärast materjali avalikustamist kuulutas Poola juhtiva erakonna Tõde ja Õiglus president välja pressikonverentsi, kus teatas loomakaitse eelnõupaketist, mille eesmärgiks on muuhulgas ka karusloomafarmide keelustamine Poolas. “Seda võiksid toetada kõik head inimesed“, ütles Kaczyński.

“Poola ühiskond ei taha karusloomakasvatust ning ka tööstuse suurimad tegijad ei suuda tagada loomadele sobivaid tingimusi ega hoida ära nende kannatusi, isegi kui nad valjuhäälselt vastupidist kinnitavad,” ütles Paweł Rawicki, Poola Nähtamatute Loomade president.

Karusloomafarmide keelustamine on sel sügisel arutlusel ka Eestis, kus Riigikogu on menetlemas Nähtamatute Loomade rahvaalgatust karusloomafarmide tegevuse lõpetamiseks. “Kuna avalik arvamus ei toeta karusloomafarmide tegevust, on Eesti karusnahatööstus sisuliselt kokku kuivanud ja loomade arv on vähenenud enam kui 90%,” kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. “Näeme kasvavat toetust karusloomafarmide keelustamisele ka Riigikogu liikmete hulgas, seega loodame, et ligi 10 aastat arutluse all olnud probleem saaks lõpuks positiivse lahenduse sel sügisel,” lisas Mering.

Konservatiivsed erakonnad on ka teistes riikides, nagu näiteks Tšehhi ja Inglismaa, astunud loomade kaitseks välja ning keelustanud karusloomafarmid.

Allikad: https://notesfrompoland.com/2020/09/08/secret-filming-on-polish-fur-farm-reveals-alleged-abuse-as-ruling-party-proposes-ban-on-industry/

https://polandin.com/49766700/ruling-party-proposes-new-animal-protection-regulations

https://lemmik.elu24.ee/7058247/poolas-avaldati-sokeerivad-kaadrid-maailma-suurimast-karusloomafarmist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused