Poola kutsus seoses piiririkkumisega välja Valgevene diplomaadi

Maailm,
©Scanpix
Poola sõjavägi oma piiri kaitsel.

Poola välisministeerium kutsus kolmapäeval välja Valgevene ajutise asjuri, kuna Varssavi väitel sisenesid relvastatud mundris isikud Valgevenest Poola territooriumile.

Vahejuhtum leidis aset olukorras, kus Valgevenest üritavad üle piiri Poola, Leetu ja Lätti pääseda tuhanded ebaseaduslikud migrandid peamiselt Lähis-Ida riikidest.

“Vestlus puudutas automaatidega relvastatud tundmatute mundris isikute tungimist Valgevene Vabariigi territooriumilt Poola alale,” on öeldud välisministeeriumi avalduses, milles lisati, et piiriületus toimus 1. ja 2. novembri vahelisel ööl.

“Poola kaitseb oma piiri ja Euroopa Liidu välispiiri,” lisas ministeerium.

Poola välisministeerium kutsus Valgevene ajutise asjuri välja ka oktoobri algul, kui Valgevenest tulistati üle piiri Poola sõjaväelaste suunas.

EL süüdistab Valgevene presidenti Aleksander Lukašenkot rändevoo organiseerimises kättemaksuks Valgevenele režiimivastaste meeleavalduste julma mahasurumise tõttu kehtestatud sanktsioonide eest. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused