Poola leiab, et EL-i taastusfondist kõrvalejäämine ei ole mingi katastroof

Maailm,
- Updated
Poola ja Ungari on üheskoos.

Poola majandusprofessor Zdzisław Krasnodębski hoiatab, et ilma Ungari ja Poolata pole koroonakriisi taastusfond mitte Euroopa Liidu, vaid 25 riigi fond – seda juhul, kui need kaks riiki kõrvale jäetakse.

“Kui me selles ei osale, siis alates 2027. aastast ei pea me ka võlga tasuma,” ütleb prof. Zdzisław Krasnodębski, lisades, et kui Poola ja Ungari siiski EL-iga kokkuleppele saavad, siis raha küll tuleb, aga neil tuleb ka siduvat ühisvõlga kinni maksma hakata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poola on endiselt arvamusel, et rahastamise sidumine väidetavate õigusriigi põhimõtetega ei vasta ühenduse alusdokumentide põhimõtetele ning kompromissi aluseks saab olla üksnes see, et taastusfondi vaadeldakse ainult finantsalustelt.

Euroopa Komisjonil on olemas plaan B, mis näeb ette tekitada Poolale ja Ungari ebasoodsad eelarvetingimused ning taastusfond teha üldse ilma nendeta. Professor Zdzisław Krasnodębski sõnul on tegu jõhkra ebademokraatliku survestamisega. Selline samm tähendab ka EL-i rahastamise põhimõtete rikkumist.

Ungari peaminister Viktor Orban on samuti öelnud, et EL-i hiigellaen ei ole Ungarile möödapääsmatu ja oma probleemid saab riik lahendada ka teisi laenuvõimalusi otsides. Neid kahte riiki toetab ka Sloveenia.

Allikas: wPolitice.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused