Poola liberaalne opositsioon on asunud Lukašenka hübriidsõda toetama

Maailm,
©Scanpix
Poola liberaalid on korraldanud meediatsirkuse piiril Valgevenega, et aidata migrante üle piiri.

Poola piiril Valgevenega on käivitunud meediatsirkus, kusjuures seda organiseerib Poola opositsioon, kes nõuab migrantide toimetamist laagritesse Poolas.

“Ootame, et peaminister Mateusz Morawiecki ja valitsus tegutseks migrantide abistamiseks Poola-Valgevene piiril,” teatasid liberaalse ja vasakpoolse opositsiooni esindajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaminister Mateusz Morawiecki teatas pärast kohtumist piirivalve, Poola armee ja politsei esindajatega pressikonverentsil Kuźnica piirivalvepunktis, et Iraagist, Süüriast, Afganistanist ja teistest riikidest pärit migrantide sissevool Poola Valgevene piiril on organiseeritud tegevus Aleksandr Lukašenka režiimi poolt.

Ta kinnitas, et valitsus ei luba immigrantide lainetel Poolasse siseneda, sest need inimesed said Valgevenesse viisa Valgevene turismibüroode kaudu ja neil on vastavalt rahvusvahelisele õigusele õigus viibida Valgevene territooriumil.

“ÜRO pagulaste ülemvoliniku büroo asub Minskis. Kui keegi soovib Valgevene poolel pagulasseisundit taotleda, siis palun tehke seda Minskis,” ütles Morawiecki.

Ta lisas, et valitsus toetab kõiki tegevusi, mis viivad stabiilsuseni Poola piiril. Samuti pöördus ta opositsioonipoliitikute poole, et nood ei aitaks Lukašenkal Euroopa Liitu destabiliseerida.

“Lukašenka põhjustatud rahvusvahelise kriisi eesmärk on õõnestada Euroopa Liitu. Ärge destabiliseerige poliitilist olukorda Poolas ja ELis,” palus peaminister opositsioonilt.

Vasakpoolsete juht Krzysztof Gawkowski kinnitas, et tema poliitiline vorm “on solidaarne pagulastega, kes vajavad tuge ja abi”, ja ta nõuab rändlejate lubamist pagulaskeskustesse ehk siis vastuvõtmist Euroopa Liitu. Opositsiooni liikme Franciszek Sterczewski arvates peaks siiski kaaluma muid võimalusi ja Poola peab leidma viisi, kuidas kriis piiril lõpetada.

Allikas: wPolityce.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused