Poola opositsiooniliider on seotud rahaskandaaliga

Maailm,
- Updated

Poola valitsuse ning Õiguse ja Õigluse (PiS) partei aktiivseim kriitik Mateusz Kijowski (fotol) tunnistas neljapäeval, et on kasutanud liikumise Demokraatia kaitse (KOD) raha omaenda IT-äri jaoks.

Politico vahendab, et Mateusz Kijowskile ja tema naisele kuuluv ettevõte MKM Studio esitas KODile, mille üheks liidriks on tõusnud ka Kijowski ise, 91 000 zlotise (u 20 000 eurot) arve arvutiteenuste eest. Kijwoski kirjutas neljapäeval Facebookis, et KODile esitatud arved olid ehtsad. Samas tunnistas ta: „Võib-olla ei ole mul piisavalt kogemusi või ma ei olnud piisavalt ettevaatlik, kuid ma vannun, et ma ei tegutsenud ebaaususest.“ Hiljem rääkis ta ajakirjandusele, et tema ettevõte pidi muutma KODi veebilehe turvaliseks ja kaitsma seda häkkerite eest, kuid praegu tema ettevõte enam KODile teenuseid ei osuta.

Poola parlamendi asespiiker ja PiSi saadik Ryszard Terlecki sõnul on Kijowski juhtum muutnud opositsiooni naeruväärseks ja diskrediteerinud igaüht, kes viimastel kuudel selle liikumisega koostööd on teinud.

Poola siseminister Mariusz Błaszczaki meelest on tegemist väga imeliku looga ja ta süüdistab Kijowskit, et too püüab muuta KODi oma eraürituseks.

KOD moodustati 2015. aasta novembris eesmärgiga astuda vastu PiSi poliitikale riigis. Programmeerija haridusega Kijowski tõusis kiiresti liikumise juhtfiguuriks. Viimastel aastatel on ta teinud juhutöid IT-spetsialistina ja pidanud blogi peamiselt isa õiguste üle lahutuse korral.

Allikas: Politico ( tõlkinudTriin van Doorslaer) 

Foto: AP/Scanpix – Mateusz Kijowski

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused