Poola pani kodanikuõiguste raportile veto: see ei kaitse kristlasi ja juute

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Poola arvab, et kaitsta tuleb ennekõike kristlikke väärtusi, mitte seksuaalsete vähemuste ambitsioonikaid huve.

Poola otsust vaidlustada Euroopa Komisjoni raport kajastab peavoolumeedia kui vastuseisu kodanikuõigustele, kuigi selle taga on hoopis mure kristlaste ja juutide suureneva tagakiusamise pärast moslemite poolt.

Poola valitsus vetostab Euroopa Liidu peamist kodanikuõiguste dokumenti puudutava iga-aastase raporti, sest see ei kutsu üles kaitsma kristlasi ja juute usulise diskrimineerimise eest, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Justiitsminister Zbigniew Ziobro neljapäevane otsus mitte heaks kiita EL-i põhiõiguste harta rakendamise viimast aruannet tähendab, et sel puudub kinnitamiseks vajalik konsensus. Veto on järjekordne episood Poola praeguse konservatiivse valitsuse ja EL-i juhtide vaidluses põhiväärtuste üle.

Poola justiitsministeeriumi sõnul ollakse pakutud raporti vastu, sest see viitab konkreetselt vajadusele kaitsta LGBT vähemusi ning laps- ja naisimmigrante, kuid mitte juute ja kristlasi.

Euroopa Komisjon on avaldanud alates 2010. aastast raporteid harta rakendamise üle õiguste ja vabaduste kaitsel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused