Poola pani kodanikuõiguste raportile veto: see ei kaitse kristlasi ja juute

Maailm,
©AP/Scanpix
Poola arvab, et kaitsta tuleb ennekõike kristlikke väärtusi, mitte seksuaalsete vähemuste ambitsioonikaid huve.

Poola otsust vaidlustada Euroopa Komisjoni raport kajastab peavoolumeedia kui vastuseisu kodanikuõigustele, kuigi selle taga on hoopis mure kristlaste ja juutide suureneva tagakiusamise pärast moslemite poolt.

Poola valitsus vetostab Euroopa Liidu peamist kodanikuõiguste dokumenti puudutava iga-aastase raporti, sest see ei kutsu üles kaitsma kristlasi ja juute usulise diskrimineerimise eest, kirjutab BNS.

Justiitsminister Zbigniew Ziobro neljapäevane otsus mitte heaks kiita EL-i põhiõiguste harta rakendamise viimast aruannet tähendab, et sel puudub kinnitamiseks vajalik konsensus. Veto on järjekordne episood Poola praeguse konservatiivse valitsuse ja EL-i juhtide vaidluses põhiväärtuste üle.

Poola justiitsministeeriumi sõnul ollakse pakutud raporti vastu, sest see viitab konkreetselt vajadusele kaitsta LGBT vähemusi ning laps- ja naisimmigrante, kuid mitte juute ja kristlasi.

Euroopa Komisjon on avaldanud alates 2010. aastast raporteid harta rakendamise üle õiguste ja vabaduste kaitsel.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused