Poola peaminister: euro tõstaks vaid hindu, aga zlott tagab jõukuse

Maailm,
©ZUMAPRESS
Mateusz Morawiecki esinemas erakonna konvendil

Poola peaministri sõnul pole valitsuse prioriteet võtta kasutusele eurot, vaid inimeste sissetulekute tõstmine Euroopa läänepoolsete riikide tasemele.

Mateusz Morawiecki ütles seda teisipäeval vastuseks opositsioonile, kes teatas, et kui nad saavad sügisel parlamendivalimiste järel võimule, siis nad võtab Poola euro kasutusele. Samas on opositsiooni väljavaated võimule saada üsna nutused.

Morawiecki lausus riigiraadiole, et tema valitsuse prioriteet on tõsta poolakate sissetulekud rikaste Lääne-Euroopa riikidega võrdväärsele tasemele ning see võtab aega umbes 10 aastat.

Ta kiitis Poola riigivaluutat zlotti, sest see tagab inimeste jõukuse. Peaminister tõi esile Slovakkia ja Leedu, kus euro kasutuselevõtu järel tõusid põhikaupade hinnad. Sama on muuseas juhtunud ka Eestis, kus paljude kaupade ja teenuste hinnad on kosmilised, palgad aga madalad (toim. märkus)

Poola võimupartei Seadus ja Õiglus teatas hiljuti uutest sotsiaaltoetustest, mis peavad abistama kehval elujärjel inimestel paremini toime tulema.

Allikas: AP -BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused