Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola peaminister: NATO peab astuma rändekriisis konkreetseid samme

14.11.2021
Poola sõdurid on valmis ka lahinguks.
© wPolityce.pl

NATO peab astuma konkreetseid samme, et lahendada rändekriis Valgevene piiril, ütles pühapäeval Poola peaminister Mateusz Morawiecki, lisades, et Poola, Leedu ja Läti võivad NATO artikkel 4 alusel käivitada konsultatsioonid.

Artikkel 4 alusel võib iga alliansi liige paluda konsultatsioone millal iganes, juhul kui neile tundub, et nende territoriaalne terviklikkus, poliitiline sõltumatus või julgeolek on ohus.

“Arutame koos Lätiga ja eriti koos Leeduga, kas kasutada Põhja-Atlandi lepingu artiklit 4,” ütles Morawiecki Poola riiklikule uudisteagentuurile PAP.

“Ei piisa sellest, et väljendame avalikult oma muret, nüüd vajame kogu alliansilt konkreetseid samme ja pühendumust.”

Valgevenega piirnevad Euroopa Liidu liikmesriigid on juba kuid silmitsi Aleksandr Lukašenko režiimi ebaseadusliku rändesurvega, kus Valgevenesse turistidena saabunud migrante püütakse saata üle Läti, Leedu ja Poola piiri. Enamik migrantidest on saabunud Valgevenesse Iraagist.

Pinged eskaleerusid sel nädalal, mil mitu tuhat migranti kogunes Valgevene ja Poola piirile ning mitmed neist üritasid jõuga EL-i siseneda.

Morawiecki ütles PAP-ile, et EL-i liidrid arutavad edasiste sanktsioonide kehtestamist Valgevenele. “Arutame kindlasti edasiste sanktsioonide kehtestamist, sealhulgas piiri täielikku sulgemist,” lausus ta.

Morawiecki lisas, et EL peaks aitama rahastada ka piiritara ehitamist. (BNS)