Poola peaminister: sotsiaalmeedia vajab tsensuurivastaseid reegleid

Maailm,
- Updated
Poola peaminister Mateusz Morawiecki.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles teisipäeval, et sotsiaalmeediafirmad ei tohiks tsenseerida seisukohti, mida nad ei jaga, ning kutsus kehtestama uued reeglid, mis juhiksid Facebooki, Twitteri ja Instagrami kasutamist Euroopa Liidus.

“Algorütmid ega suurfirmade omanikud ei tohiks otsustada, millised vaated on õiged ja millised mitte,” ütles ta. “Ei ole ja ei saa olla nõusolekut tsensuurile.”

Morawiecki kirjutas, et suured sotsiaalmeedia platvormid on seadnud eesmärgiks “tagada poliitkorrektsus viisil, mis neile meeldib, ja võidelda nendega, kes on nende vastu”.

Poola peaminister ütles seda Facebookis vaid mõni päev pärast seda, kui Twitter ja Facebook sulgesid USA presidendi Donald Trumpi kontod, viidates “edasisele vägivallale õhutamise ohule” pärast tema poolehoidjate tungimist eelmisel nädalal Washingtonis kongressihoonesse.

Trumpi juhtumit konkreetselt nimetatamata ütles Morawiecki: “Sõnavabadus on demokraatia sool, sel põhjusel peame seda kaitsma.”

“Sotsiaalplatvormide omanikud ei saa tegutseda ülalpool seadust,” lisas ta, märkides, et Poolas on Facebooki, Twitteri ja Instagrami tegevus reguleeritud seadusega. “Me teeme ettepaneku, et samasugused reeglid pandaks paika üle kogu Euroopa Liidu.”

Morawiecki sõnul on Poola kommunistlik minevik põhjus, “miks me vaatame sellise ärevusega kõikidele katsetele piirata vabadust”.

Saksa kantsleri Angela Merkeli kõneisik ütles esmaspäeval, et Merkel peab Trumpi konto kinnipanemist Twitteris “probleemseks”.

USA internetihiide on tihti süüdistatud liigse võimu omamises sotsiaalmeedia üle ning mitme riigi valitsused on kutsunud kehtestama nende suhtes rohkem reegleid.

President Donald Trump ütles teisipäeval, et sotsiaalmeedia hiiud on teinud tema kontode sulgemisega “katastroofilise vea”.

Internetihiiule Google kuuluv YouTube peatas teisipäeval ajutiselt USA presidendi Donald Trumpi kanali ja kõrvaldas video, mis portaali hinnangul rikkus selle vägivalla õhutamise vastast poliitikat. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused