Poola piirist üle saanud migrandid on otsaga juba Saksamaale jõudnud

Maailm,
©Scanpix
Valgevenest tulnud migrandid Leedus. Pilt on illustratiivne.

Ebaseaduslike sisenemiste arv üle Saksamaa-Poola piiri on viimastel nädalatel järsult tõusnud. Teadete kohaselt leidis Saksamaa föderaalpolitsei juba septembris 400 ebaseaduslikult riiki sisenevat inimest, “kes tulid riiki sageli Valgevene ja Poola või Leedu kaudu”, teatab föderaalne siseministeerium.

Ka augustis oli saabujaid umbes nelisada. Eelmisel nädalavahetusel registreeriti Oderi-äärse Frankfurdi lähedal 125 ebaseaduslikku piiriületust. Esmaspäeval oli neid veel lisaks 40.

Paljud ebaseaduslikult sisenenud migrantidest on iraaklased, kes ütlesid, et tulid Poola kaudu Saksamaale varjupaika taotlema. Nad olid varem Poolasse sisenenud Valgevenest.

Poolas üritavad sealsed vasakliberaalid igati valitsuse migratsioonivastast poliitikat lõhkuda ja on muuhulgas korraldanud ka nende sissepääsu sellesse riiki.

Valgevenest EL-i ronivad migrandid ei taha tõenäoliselt Baltikumi ja Poolasse jääda, vaid kiirustavad Saksamaa poole. Sellest hoolimata tuleb nad juba Valgevene piiril pidama saada ning EL-i välispiir massimigratsioonile lukku panna.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused