Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola plaanib relvamüüki Baltimaadele

28.04.2015
poola

Vastusena Venemaa sõjajõudude tegevusele Ukrainas kavatseb Poola aidata ümberkaudseid riike relvade hankimisel, teatab portaal DefenseNews. Poola ametnike kinnitusel sisaldab plaan nii laenude andmist kui ka võimalikku relvamüüki.

Poola on juba varem avaldanud huvi miljardite zlottide väärtuses Airbusi helikopterite ja Raytheoni toodetavate Patriot-tüüpi rakettide hankimiseks.

“Poola tahab mängida piirkondliku liidri rolli ja lähendada endale teisi riike, hoogustades regionaalset koostööd kaitse- ja julgeolekuvallas,” selgitas politoloogiaprofessor Marek Jablonowski Varssavi ülikoolist.

Jacek Sonta, Poola kaitseministeeriumi ametniku kinnitusel hõlmab plaan Tšehhit, Slovakkiat, Ungarit, Eestit, Lätit ja Leedut, kuid ka Rumeeniat ja Bulgaariat.

Ühtlasi näeb Poola võimalust levitada oma kaitsetööstuse toodangut ümberkaudsetes riikides. “Siiamaani oleme me otsinud potentsiaalseid eksporditehinguid kaugetest riikidest. Rahaline toetus valitsuselt teeb relvaekspordi Poola firmadele lihtsamaks,” teatas kaitsetööstuse esindaja Slawomir Kulakowski.

Septembris sõlmis Poola relvatootja Mesko lepingu Leedu kaitseministeeriumiga, mille kohaselt Leedu ostab Gromi õhutõrjekomplekse. Leedu teatel on lähimaa õhutõrje üks sealsetest riigikaitse prioriteetidest.