Poola politsei avalikustas ebaseaduslike protestijate fotod

Maailm,
- Updated

Poola siseministeerium avalikustas paljude valitsusvastaste meeleavaldajate fotod, põhjendades seda sellega, et võimudel on seaduserikkumise suhtes nulltolerants.

Neljapäeval postitati Varssavi politseijaoskonna kodulehele 21 isiku fotod, kes osalesid 16. detsembril Poola parlamendi ees korraldatud meeleavaldusel. Politsei tahab tuvastada ja üle kuulata mitmed protestiaktsioonil osalenud.

Mõned meeleavaldajad lebasid protestiks tänaval ja takistasid peaminister Beata Szydło auto liikumist. Politsei protestil kedagi vahi alla ei võtnud. Siseminister Mariusz Blaszczaki sõnul oli tegemist ebaseadusliku meeleavaldusega. Kahtlusalused tuleb vastutusele võtta, ütles ta. Seadusrikkumises süüdimõistmise korral ähvardavad neid trahvid või vangistus.

Siseministri sõnul on kokku tuvastatud detsembris toimunud Varssavi meeleavaldusel 80 seaduserikkujat ja Krakowis 22.

Poola Kodanikeplatvormi (PO) rahvaesindajad hõivasid parlamendihoone detsembri keskel, protestides võimuerakonna Seadus ja Õiglus (PiS) otsuse vastu piirata ajakirjanike ligipääsu parlamendiistungitele, millest PiS on nüüdseks taganenud.

PO avaldas meelt lisaks meediapiirangutele ka 2017. aasta eelarvehääletuse vastu, mis erakonna sõnul korraldati streigi ajal teises hoones ebaseaduslikult.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused