Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola presidendivalimiste esialgsed tulemused

10.05.2015
U.S. Mourns Sudden Death Of Polish President In Plane Crash

Pühapäeval toimus Poola presidendivalimiste esimene voor ja hilisõhtuks oli loetud 95 protsenti häältest. Registreeritud üheteistkümnest kandidaadist pääsevad järgmisse vooru edasi kaks enim hääli saanut, kuna ühegi kandidaadi poolt ei hääletanud valijate enamus.

Need kaks kandidaati on hetkeseisuga praegune president Bronisław Komorowski, keda toetab liberaalne Kodanikuplatvorm 32,2% valijate toetusega, ning europarlamendi liige Andrzej Duda konservatiivsest Õiguse ja Õigluse parteist, keda toetab 34,8% valijaid. Duda tulemus on sensatsiooniline ja seda võib ära kasutada Poola opositsioon kukutamaks praegust presidenti.

Samuti on sensatsiooniline 20,3% valijate toetuse saanud Paweł Kukizi tulemus. Kukiz ei kuulu ühtegi erakonda, on endine muusik ja teda peetakse süsteemivastaseks kandidaadiks. Vähem hääli said süsteemivastased ja rahvuslikud kandidaadid nagu europarlamendi liige Janusz Korwin-Mikke (4,4%), parteitu monarhist Grzegorz Braun (1,1%), Poola Rahvusliku Liikumise esindaja Marian Kowalski (0,8%) ning Uute Parempoolsete Kongressi kandidaat Jacek Wilk (0,6%).

Vasakpoolsed kandidaadid Magdalena Ogórek (2,4%) ja Janusz Palikot (1,5%) võivad aga end tunnistada tõsisteks kaotajateks.