Poola president: LGBT liikumine on ohtlikum kui kommunism

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Geiparaad Londonis

LGBT ideoloogiline liikumine ohtlikum kui kommunism, ütles Poola president Andrzej Duda nädalavahetusel peetud presidendikampaania kõnes.

Duda on Poola parempoolse valitsuspartei Õigus ja Õiglus (PiS) presidendikandidaat eelseisvatel presidendivalimistel, mis toimuvad 28. juunil. Algselt 10. maile planeeritud valimised lükati koroonaviiruse tõttu edasi, vahendab Euronews.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

PiS tegeleb aktiivselt LGBT liikumise vastase võitlusega Poolas ja sellest on saanud ka presidendivalimiste üks olulisi aspekte. Alates möödunud aastast on enam kui 80 Poola regiooni kuulutanud end LGBT-ideoloogia vabaks. Seda tehti vastureaktsioonina Warsawi linnapea Rafał Trzaskowski avalikule teadaandele, mille kohaselt Trzaskowski vastustab valitseva partei programmi ja teeb pingutusi, et integreerida LGBT ideed Poola riiklikusse haridusprogrammi. Rafał Trzaskowski on eelseisvatel presidendivalimistel Duda peamine oponent. Ta on kutsunud üles tolereerima LGBT ideid Poolas ja on kritiseerinud teravalt PiS-i, nimetades partei retoorikat lõhestavaks.

PiS nimetab LGBT ideoloogiat aga imporditud teemaks, millel ei ole Poolas kohta ja mis ohustab riigi traditsioonilist sotsiaalset struktuuri. President Duda sõnul ei võidelnud tema vanemate põlvkond kommunismiga selleks, et nüüd alluda uuele ideoloogiale, mis „on inimkonnale veelgi ohtlikum“. Ta jätkas seda võrdlust, selgitades, et kommunistid on säilitanud oma võimu ning tegelevad endiselt noorte inimeste indoktrineerimisega. „Ka praegu püütakse meile ja meie lastele suruda peale ideoloogiat, aga teistsugusel moel,“ ütles ta. „Tegemist on neobolševismiga.“

Möödunud nädalal kirjutas Poola president alla deklaratsioonile, mille eesmärgiks on kaitsta lapsi LGBT ideoloogia eest ja mis ühtlasi keelustab LGBT ideoloogia propageerimise avalikes institutsioonides. PiS on alati rõhutanud, et nad ei vastusta mitte geisid, lesbisid ja transseksuaale indiviididena, vaid LGBT ideedel põhinevat poliitilist liikumist.

Mitmed konservatiivsed Poola poliitikud on korranud Duda sõnu. „Poola ilma LGBT-ta on kõige ilusam,“ twitterdas PiS-i poliitik Joachim Brudzinski möödunud nädalal. Üks teine poliitik oli aga sunnitud katkestama oma raadiointervjuu, kui teatas, et „LGBT puhul pole küsimus mitte inimestes, vaid tegemist on ideoloogiaga“.

4 commentsOn Poola president: LGBT liikumine on ohtlikum kui kommunism

 • Avatar

  LQBT anaal/ideoloogia purustab inimese olemuse, – hinge, väärikuse ja au. Kommunistlik režiim võis tappa füüsiliselt, aga hinge nii kergelt ei murtud.

 • Avatar

  Perverssuste propageerimine on ilmselgelt taotluslik ja globaalne ideoloogia. Selline pressing moraalile ei saa olla isetekkeline ning nõuab ohtralt rahastamist. Otsige rahastuse algallikat ja jõuate selle juurde kes seda kõike dirigeerib.

 • Avatar

  Ühe mündi erinevad küljed – ühe kliki erinevad tööriistad…

 • Avatar

  Heast elust lolliks läinud. Kui teeksid hommikust õhtuni tööd nii, et õhtul väsimus kallal on, ei tuleks keegi selle peale, et millegi sellisega tõsimeeli tegelda…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused