Poola proovib Euroopat muuta ühisliidu raames, kärpides liberaalide võimu

Maailm,
- Updated
Euroopa Liit ahistab Ungarit ja Poolat sedavõrd räigelt, et neil jääb üle vaid kas lahkuda või liitu muutma asuda.

Poola on asunud vedama ühisprojekti, mille eesmärgiks on kujundada Euroopat europarlamendi Konservatiivide ja Reformistide fraktsiooni (ECR) kaudu. Idee on vastusamm Euroopa Liidu jätkuvatele katsetele ignoreerida EL-i aluslepinguid ja suruda liikmesriikidele peale tsentraliseeritud võimu nn õigusriigi põhimõtete järelevalvemehhanismi abil.

Poola valitsuspartei Õigus ja Õiglus (Pis) juht Jarosław Kaczyński sõnul on projekti pikaajaliseks eesmärgiks ka uute aluslepingute väljapakkumine, kuid esialgu keskendutakse EL-i institutsioonides domineeriva liberaalse enamuse võimu kärpimisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaczyński viitas hiljutisele Euroopa Ülemkogule, kus Poola ja Ungari otsustasid loobuda oma esialgsest vetost EL-i pikaajalisele eelarvele ja koroonaviiruse taastekavale, seda tänu saavutatud kompromissile.

Poola meediaväljaandele Rzeczpospolita antud intervjuus ütles Kaczyński, et vetost loobumise järel on olnud kuulda erinevaid sõnumeid, ka näiteks eriarvamusi Euroopa Parlamendist, kus tahetakse kompromissotsust muuta. „Lõplikult sõltub kõik Euroopa Komisjonist. Ja me näeme siin murettekitavaid märke,“ sõnas Kaczyński.

Ta leiab siiski, et saavutati edu ja et vajadusel on PiS valmis taas asuma barrikaadidele. „Me ei anna mitte mingil juhul alla. Kui keegi tõesti arvab, et rahast ilma jätmise ähvardusel muudame me oma poliitikat, siis nad eksivad,“ ütles ta.

Kaczyński märkis, et EL-i jätkuv integratsioon on selge suund, millega PiS ei lepi. „Me ei luba sellist meetodit. Meil on plaanis esitada omaenda projekt Euroopa Liidu kujundamiseks Euroopa Konservatiivide ja Reformistide fraktsiooni kaudu. Kui COVID ei oleks vahele tulnud, oleks meie projekt juba valmis,“ ütles ta.

Eesmärgiks on garanteerida rahvusriikidele suuremaid vabadusi, lisaks tahetakse pikemas perspektiivis tulla välja ka uue EL-i aluslepingute projektiga. „Me näeme seda kõike hoopis teise pilguga, kui praegu EL-is domineerivad jõud. Me seame selle teistsugusesse konteksti – nii kogu Euroopa konteksti kui ka V4 ja Kolme mere algatuse konteksti,“ ütles ta.

Tema sõnul ignoreerib Euroopa Liit aluslepinguid, et suruda läbi oma ideoloogilist agendat.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused